Головна Статті Оголошення Сторінка пам’яті
загиблих воїнів АТО
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Спільними зусиллями запобігти дитячим трагедіям

(Натисніть на фото для збільшення)

Служба у справах дітей Снігурівської райдержадміністрації Миколаївської області (далі — Служба) 12.02.2014 року прийняла участь у семнарі з фахівцями соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі — РЦСС СДМ). Велика увага була приділена темі соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах та кризових ситуаціях. На семінарі виступили заступник голови райдержадміністрації Сокульська Наталія Вікторівна, начальник Служби Бондаренко Галина Михайлівна, директор Центру Пєганова Анна Олександрівна, начальник УСЗН Голдун С.М., спеціалісти РЦСС СДМ Бурбела К.І., Риженко А.Ю.

Особлива увага була зосереджена на трагічних випадках, їх причинах та профілактиці, зокрема пожежі 12.01.2014 р. у с.Широке Снігурівського району, яка сталася в будинку багатодітної сім’ї Ш. (3 дітей), під час якої, нащастя, ніхто не постраждав, та пожежі 09.02.2014 р. у с. Юріївка Снігурівського району у сім’ї Г., де загинули батько та восьмирічна дитина, з матір’ю залишилось 5 синів, 2 з них повнолітні.

Сокульська Н.В. у виступі закликала фахівців соціальної роботи РЦСС СДМ бути тактовними, але одночасно вимогливими та наполегливими у роботі з батьками, які зловживають алкоголем, в тому числі на дитячі кошти, ставити їм чіткі умови та терміни для подолання складних життєвих обставин. При виявленні загрози життю та здоров’ю дітей негайно, в телефонному режимі повідомляти РЦСС СДМ, Службу, та вживати термінові заходи для усунення небезпеки протягом дня. Головна спільна мета всіх від місецвих органів самоврядування до голови райдержадмінстрації — збереження життя й здоров’я дітей, захист їх прав та інтересів і для досягення цієї мети кожен має робити все можливе.

Бондаренко Г.М. наголосила, що обидві сім’ї, постраждалі від пожежі, перебували на обліку сімей, де батьки не створили належні умови для утримання, виховання та розвитку дітей, як Служби, так місцевих органів влади. Причина неблагополуччя одна з найрозповсюджених: зловживання алкоголем та антисанітарія. Сім’ї перебували під соціальним супроводом РЦСС СДМ, питання невиконання батьками обов’язків по утриманню та вихованю дітей за участю самих батьків розглядалось на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, неодноразово батьки притягувались до адміністративної відповідальності за ст. 184 КупАП за ухиленя від виконаня батьківських обов’язків. Але всі ці заходи не вберегли дитину.

Бондаренко Г.М. рекомендувала фахівцям соціальної роботи особисто контролювати усунення батьками пошкодження опалення, електропроводки, несправних розеток та електроприладів тощо. У випадку неможливості зебезпечення безпечних умов для дітей, обов’язково повідомляти Службу для вирішення питання тимчасового влаштування дітей у безпечне місце.

Начальник Служби звернула увагу фахівців на те, що після нещасних, трагічних випадків, навіть, якщо здається, що діти здорові та неушкоджені, все одно необхідно їх доставити до лікарні для медичного обстеження. Так, діти Г., які врятувались від пожежі, були доставлені до Снігурівської ЦРЛ, де було виявлено у всіх дітей кашель, у чотирирічного хлопця- стригучій лишай.

На даний час мати з дітьми тимчасово планують жити у бабусі. Одна дитина направлена на оздоровлення до санаторію, одна направлена до Миколаївського обласного кожно-венерологічного диспасеру.

Бондаренко Г.М. відмітила сумлінність, відповідальність та небайдужість фахівців та спеціалістів Новопетрівської та Нововасиліської сільських рад, які не залишали сім’ї С., М, поки не були відновлені пошкоджені розетки та відремонтовано пічне опалення.

Директор РЦСС СДМ Пєганова А.О. повідомила присутнім, що станом на лютий 2014 року в Снігурівському РЦСС СДМ знаходиться 554 сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується 1292 дитини.

Пєганова А.О. звернула увагу фахівців на затвердженні плану роботи та графіку звітності щодо проведення роботи з сім’ями/особами, які опинились у складних життєвих обставинах, та наголосила на своєчасності надання актів соціального інспектування та справ соціального супроводу.

Після семінару Служба провела розширене засідання комісії з питань захисту прав дитини при рйдержадміністрації за участю фахівців соціальної роботи.

На комісії було розглянуто 10 питань, з яких 3 стосувались захисту житлових прав дітей, 2 — дозвіл на реєстрацію дітей, позбавлених батьківського піклування за місцем проживаня піклувальників по досягненню 16-річного віку, 1 — призначеня опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування, 1 — визначення місця проживання малолітньої дитини, 1 — встановлення днів зустрічей батька з дитиною, яка проживає з матір’ю, 1 — неналежне виконання батьківських обов’язків громадянкою Г., мешканкою с.Тамарине Снігурівського району Миколаївської області, яка має 2-х малолітніх дітей.

(Натисніть на фото для збільшення)