Головна Статті Оголошення Сторінка пам’яті
загиблих воїнів АТО
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Стосується кожного

Уявіть собі на хвилину, що ви повертаєтесь після робочого дня додому, а там холодно, брудно, немає що поїсти. Мабуть не дуже приємні уявлення? А ще уявіть собі, що в таку ситуацію потрапили ваші діти, та ще й додати до опису п’яних батьків - це просто жахливо!

З цієї причини, знаючи таку життєву реальність не за уявленням, служба у справах дітей райдержадміністрації разом з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним відділом кримінальної міліції у справах дітей, міською та сільськими радами об’єднали свої зусилля на виявлення, обстеження та постановку на облік сімей, де батьки не створили належні умови для утримання, виховання та розвитку дітей, та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Мета цієї роботи - максимально захистити дітей від холоду, голоду та свавілля рідних батьків.

Найефективніший засіб впливу - це своєчасне виявлення та обстеження умов проживання таких сімей. Буває, що цього достатньо для того, щоб мати чи батько замислилися над своїми діями відносно дітей. А дехто потребує більше часу та більш суворих засобів впливу. За 2013 рік 83 батьків притягнуто до відповідальності через суд за ст. 184 кодексу України про адміністративні правопорушення за ухилення від виконання батьківських обов’язків, і вже за січень місяць цього року таких протоколів КМСД складено 11. Якщо батьки не виправляються, не намагаються покращати умови проживання своїх дітей, продовжують пиячити та вчиняти сварки та бійки в присутності дітей, то орган опіки та піклування вживає заходи щодо негайного вилучення дітей із сім’ї та позбавлення батьків батьківських прав. Це є крайній засіб впливу. Основна мета служби у справах дітей та ЦСС СДМ - зробити все можливе для збереження дитині сім’ї, захистити її інтереси.

З досвіду роботи можу зазначити, що як і будь-яка хвороба лікується краще, якщо виявити її своєчасно, так і позитивний результат в роботі з сім’єю може бути досягнений, якщо своєчасно виявити, що сім’я руйнується, що в сім’ї з’явилися негаразди.

Служба у справах дітей, опираючись у своїй роботі на людей, які за своїми службовими обов’язками зобов’язані захищати права та інтереси дітей, все ж вбачає за необхідне звернутися до кожного громадянина району, до сусідів, родичів. Ви можете знати та бачити дещо більше. Не залишайтеся байдужими, про випадки, коли діти страждають від пияцтва батьків чи з інших причин, коли дітям загрожує небезпека, повідомляйте перш за все до міської та сільських рад, до служби у справах дітей райдержадміністрації (тел.: 3-14-86), центру соціальних служб для сімї дітей та молоді (тел.: 3-15-81) та відділу кримінальної міліції у справах дітей (тел.: 3-13-38).

Це стосується кожного! Ваше повідомлення може врятувати життя та здоров’я дитини.


Г.Бондаренко,
начальник служби у
справах дітей Снігурівської
райдержадміністрації