Головна Статті Оголошення Сторінка пам’яті
загиблих воїнів АТО
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

У черговий раз обговорено питання консолідації мережі навчальних закладів району

13 квітня 2016 року Снігурівський район відвідала директор департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Алла Веліховська, яка провела зустріч із керівниками і головами рад загальноосвітніх навчальних закладів, депутатами районної ради. На заході були присутні голова райдержадміністрації Тетяна Твардовська, голова районної ради Тетяна Мезіна, представники освітянської сфери району.

Алла Веліховська порушила перед присутніми ряд актуальних освітянських питань, що виникли внаслідок зміни соціально-економічних умов, зменшення кількості дітей у школах та якості їх навчання, ознайомила зі станом галузі освіти області та перспективами її розвитку. В умовах децентралізації, одним із шляхів підвищення якості надання освітніх послуг навчальними закладами назвала створення освітніх округів. До складу округу можуть входити опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів із потужною матеріальною базою, що задовольнить потреби, в першу чергу, старшокласників у виборі поглибленого вивчення окремих предметів, та їх філії (що не є юридичними особами та можуть виконувати лише функції початкової або основної школи). Учні старшої школи підвозитимуться до опорного закладу. Директор департаменту повідомила, що Міністерством освіти і науки України вже виділені кошти на оснащення опорних шкіл сучасною матеріально-технічною базою (засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням), впровадження енергозберігаючих технологій та на придбання шкільних автобусів, необхідно лише створити опорні школи та понизити ступінь шкіл-філій.

Окремо зупинилась на гострій необхідності створення повноцінних умов для навчання учнів малокомплектних шкіл, де один учитель викладає кілька навчальних предметів, у більшості класів, де менше 5-ти учнів, організовано індивідуальне навчання, відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота, що не сприяє соціальній адаптації дітей. Якісне навчання дітей передбачає, в тому числі, і ліквідацію малокомплектних шкіл та доведення дітей шкільними автобусами до потужного навчального закладу. Наголосила на важливості розуміння батьками права на навчання їх дітей як фундаменту їх успіху у дорослому житті.

Алла Веліховська акцентувала увагу депутатів районної ради на їх відповідальності за формування мережі навчальних закладів та на створенні максимально комфортних умов для якісного навчання дітей.

- Якщо громада спроможна і бажає допомагати - ніхто у вас не закриє цю школу. Але це ваша відповідальність. Коли гроші розпорошуються, то ефекту нема ніякого. Але, якщо їх акумулювати в певних місцях - то саме там можна організовувати якісне навчання. Рішення про закриття малокомплектних шкіл приймають виключно депутати районної ради. - додала Алла Борисівна.

Голова райдержадміністрації Тетяна Твардовська відмітила важливість акумуляції коштів на розвиток матеріально-технічної бази шкіл. Зазначила, що перспективи розвитку мають ті навчальні заклади, на території обслуговування яких є робочі місця для батьків.

У ході зустрічі запрошені мали нагоду поставити питання Аллі Веліховській та отримати вичерпні відповіді.Дата: 14.04.2016    Всі новини розділу →

    Повідомлення адміністратора


    Вітаємо! Інформація в даному розділі сайту поки що відсутня.

    21.01.2019
     

#tridentisukraine Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
сайт Національного агентства з питань запобігання корупції