Головна Статті Оголошення Сторінка пам’яті
загиблих воїнів АТО
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Правове навчання.

24 грудня, в райдержадміністрації, керівник апарату райдержадміністрації Юлія Завадська провела правове навчання з працівниками. В ході навчання спеціалістами райдержадміністрації було роз’яснено присутнім Постанову Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», а саме порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, формування нового складу громадської ради при райдержадміністрації, а також роз’яснено порядок заповнення декларацій державними службовцями та вимоги щодо своєчасної підготовки розпоряджень голови райдержадміністрації. Крім того проведено роз’яснення законодавства щодо захисту прав споживачів.

В ході проведення правового навчання були розглянуті питання щодо децентралізації та федералізації в суспільстві. Присутнім роз’яснено що означають такі поняття як унітарна держава, федерація, федералізм та децентралізація, про історію федералізму та підкреслено що Конституції федеративних держав не надають суб’єктам федерації права виходу з федерації. Проте, як свідчить історія, інколи це не може запобігти відокремленню, що неприємлемо для такої унітарної держави як Україна. Федералізація в Україні не має жодних економічних чи національних передумов, лише 12-15% українців підтримують таку ідею. Федералізація може посилити розкол країни, оскільки передбачає більшу культурну, економічну й навіть політичну замкнутість регіонів та, відповідно, загострення суперечностей між ними на ґрунті героїзації різних, за поглядами, історичних осіб, культурної та економічної орієнтації, різності традицій, мови, конфесійної належності, тощо.

Доведено також позиція Президента країни в цьому питанні: Президент України П.О.Порошенко, користуючись консенсусною підтримкою найбільших політичних сил в Україні, пропонує провести реформу, спрямовану на децентралізацію влади. Відповідні заходи передбачено у проекті конституційної реформи, ініційованої Главою держави. На переконання Президента України, децентралізація влади дасть можливість урахувати місцеву специфіку регіонів, зокрема й у питаннях віри, історичної пам’яті, мови, релігії, етнічних традицій. Децентралізація процесів ухвалення рішень збільшує можливості участі місцевої влади в розвитку території. Передбачається й бюджетна децентралізація. Проект закону про внесення змін до Конституції України, запропонований Президентом України П.О.Порошенком, отримав схвалення Венеціанської комісії.

Отже, найбільш оптимальним варіантом форми державного устрою для України є унітарна республіка з розширеним переліком делегованих повноважень регіонам, що має сприяти підвищенню рівня життя громадян та викоріненню тенденцій сепаратизму; розвиненню почуття єдності між усіма українцями, консолідації громадян та політичній стабілізації – підвела підсумок керівник апарату райдержадміністрації.

Роз’яснення напрямків розвитку країни на шляху децентралізації відбулись також в структурних підрозділах райдержадміністрації та державних установах.