Головна | Статті | Оголошення | Сторінка пам’яті загиблих воїнів АТО |
Освіта | Культура | Он-лайн трансляції нарад |
Учасникам АТО та членам їх сімей | Aa
Aa
Aa K K K |
Снігурівський районний архів було створено на підставі постанови ВУ ЦВК і РНК УРСР від 20.06.1931р. „Про центральне архівне управління УРСР, його місцеві органи та установи, які перебувають при ньому” в 1936 році. На початок війни в Снігурівському райархіві Миколаївської області знаходилось на збереженні 14 фондів (10 тис. одиниць зберігання) за період 1932-1936 років. Під час окупації Снігурівського району німецькими військами всі архівні документи були ними повністю знищені разом з обліково-довідковими матеріалами. Районний архів відновив свою роботу з 17 березня 1944 року. В той час він входив до складу Снігурівського районного відділу НКВС (с 1946 року – РВ МВС). В 1960 році архів було передано із підпорядкування МВС в підпорядкування Снігурівського райвиконкому, з 1992 року районний архів увійшов до складу райдержадміністрації.
Архівний сектор знаходиться в пристосованому будинку. Проектна потужність архівосховищ складає 12,5 тис. од. зб., протяжність стелажного обладнання – 125 погонних метрів.
Станом на 01 січня 2017 року в архівному секторі зберігаються 90 фондів, 9306 од. зб. управлінських документів за 1949-2015 роки. Науково-довідковий апарат складає 90 описів.
За штатом в архівному секторі 2 працівника, завідувач та головний спеціаліст, держслужбовці, 1 працівник перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 6 років.
Михайло Грушевський – видатний історик, визначний державний і громадсько-політичний діяч, літературознавець, письменник, публіцист, організатор української науки, академік Всеукраїнської академії наук і Академії наук СРСР. До 150-річчя від дня народження цієї видатної постаті, 29 вересня у Києві розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Творча спадщина Михайла Грушевського: минуле і сучасне».
Село Юр»ївка існувало ще з 1712 року. З давніх давен люди будували поселення поблизу води : біля річок. Озер. Ставків. Одним з таких поселень стало і наше село. Давня йог назва Семихатки, бо в селі було всього сім хатинок – землянок із солом»яними стріхами та маленькими віконцями. Пізніше село стали називати Григорівка. Саме під такою назвою воно з»явилося на картах Снігурівського повіту Херсонської губернії.
У архівному секторі Снігурівської райдержадміністрації зберігаються архівні документи Червонодолинської сільської ради та її виконавчого комітету за 2002-2006 роки (фонду №158), в яких міститься інформація щодо розвитку населених пунктів Червонодолинської сільської ради та документи, які характеризують соціально-економічний та культурний розвиток громади Червонодолинської ради. 2002рік
Відомості про обсяг фондів, які є в наявності в Трудовому архіві Снігурівського району
Список фондів, що були упорядковані архівним сектором Снігурівської райдержадміністрації станом на 01.01.2016 рік
22.09.1937р. ЦВК СРСР прийняв постанову про розукрупнення Харківської, Київської, Вінницької і Одеської областей. Одеська область була поділена на Одеську і Миколаївську. До складу Миколаївської області увійшли три міста обласного підпорядкування – Миколаїв, Херсон і Кірово, а також 38 районів, у тому числі 29 районів із складу Одеської області і дев'ять районів зі складу Дніпропетровської. Складовою частиною Миколаївської області став і Снігурівський район.
Снігурівський районний архів було створено на підставі постанови ВУЦВК і РНК УРСР від 20.06.1931р. „Про центральне архівне управління УРСР, його місцеві органи та установи, які перебувають при ньому” (Ф. Р-1002, оп. 4, спр. 245, арк. 10). Районний архів ввійшов до системи архівних установ України і по нинішній день виконує завдання щодо збереження документів Національного архівного фонду, що є культурними цінностями держави.
У архівному секторі Снігурівської райдержадміністрації зберігаються архівні документи Баратівської сільської ради та її виконавчого комітету за 2000-2004 роки (фонду №144), в яких міститься інформація щодо розвитку населених пунктів Баратівської сільської ради та документи, які характеризують соціально-економічний та культурний розвиток громади сел Баратівської ради.
Афанасіївську сільську раду з центром у селі Афанасіївка було створено 15 травня 1991 року. Сільська рада розташована у південно-східній частині Миколаївської області. Кількість мешканців -1369 чол., домогосподарств- 562 дворів. Афанасіївська сільська рада розташована на відстані 7 км від районного центру м. Снігурівка, на відстані 82 км від обласного центру м.Миколаєва.
Архівна справа - робота буденна і кропітка, потребує високого рівня працездатності, уваги, зосередженості та посидючості. Небагато людей володіють такими рисами та можуть обрати саме цю професію, яка необхідна для розшуку інформації, підтвердження будь-яких історичних подій, соціально-правових фактів. Починається ця робота на підприємствах та в установах, де ведеться документація, яка має постійний або довготерміновий термін зберігання, формуються справи, ведеться їх облік. Але найголовніше - відбір інформації, що має культурно-історичну цінність або індивідуальну зацікавленість осіб та забезпечення її збереженості. Саме цим і займаються архівні працівники.
Вітаємо! Інформація в даному розділі сайту поки що відсутня.