ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська центральна районна бібліотека

Державна фітосанітарна інспекція Миколаївської області повідомляє

На території області очікується зростання шкодочинності саранових. В зоні високого ризику можливої шкодочинності знаходяться південні райони – Снігурівський, Березнегуватський, Березанський, Миколаївський, Жовтневий, Очаківський, а також Веселинівський, Новоодеський та Вознесенський райони.

За результатами проведених обстежень встановлено, що основне скупчення шкідників наразі зберігається у місцях їх резервацій – неорні землі, узбіччя доріг, лісосмуги, тощо. Обмеження кормової бази у цих місцях сприятиме формуванню локальних осередків з надпороговою чисельністю шкідника та їх міграцію на посіви сільськогосподарських культур. Протягом червня триватиме живлення личинок саранових і перехід їх у старші віки, поява дорослих особин прогнозується у І декаді липня.

Основну небезпеку саранові становитимуть посівам пізніх культур, передусім соняшнику, кукурудзи та сорго.

Для недопущення пошкодження рослин, слід терміново встановити систематичний моніторинг посівів, особливо у зазначених районах.

Захист посівів від саранових починають за масової появи личинок 1-2 віку (Економічний поріг шкодочинності - італійський прус 2-5 екз./м², нестадні види 10-15 екз./м²), але до появи окрилених комах. Обробки проводять вранці та ввечері, коли шкідники знаходяться на рослинах.

Для захисту посівів від саранових ефективні інсектициди Фастак, к.е., 0,2 л/га, Ф’юрі, в.е., 0,1-0,15 л/га, Карате Зеон 050 СS, мк.с., 0,15 л/га (нестадні саранові) та 0,4 л/га (стадні саранові), Енжіо, мк.с., 0,18 л/га, інші. На землях несільськогосподарського призначення – Актуал, к.е., Залп, к.е., 1,5 л/га. За температури повітря вище 25°С ефективніші фосфорорганічні інсектициди або суміші препаратів.

Дата: 15.06.2015    Всі новини розділу →

28.10.2020