Головна Статті Оголошення Сторінка пам’яті
загиблих воїнів АТО
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська центральна районна бібліотека

Нарада з сільгоспвиробниками за участю народного депутата України Андрія Вадатурського

22 червня 2015 року в райдержадміністрації відбулася нарада з питань підготовки та проведення комплексу збиральних робіт ранніх зернових культур в 2015 році. В нараді взяли участь народний депутат України Вадатурський А.О., сільгосптоваровиробники району, сільські голови, землевпорядники сільських рад та керівники державних установ району.

Відкрила нараду голова райдержадміністрації Твардовська Т.М. На нараді виступив Вадатурський А.О., який ознайомив присутніх з ціновою ситуацією в агропромисловій галузі економіки України. Вадатурський А.О. зауважив, що ціна на зерно в Україні певною мірою залежить від кількості і якості зібраного врожаю. Завдяки сприятливим погодним умовам, за оцінками експертів, в цьому році в Україні і в цілому в світі, очікується достатньо високий урожай зернових культур.

Крім того, Вадатурський А.О. ознайомив присутніх з світовими цінами на зернові культури та відповів на ряд актуальних питань сільгосптоваровиробників району.

Суслєганова Н.П., начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації у своєму виступі відмітила, що збирання врожаю є завершальним етапом та одним з найбільш відповідальних періодів в технології вирощування зернових культур.

Завдяки сприятливим погодним умовам весняно-літнього періоду в цьому році аграрії очікують отримати гарний врожай ранніх зернових культур. Майже всі посіви високорослі, мають велику кількість продуктивних стебел. Проте урожайність значною мірою буде залежати від того, як швидко і якісно буде проведено збирання врожаю. За статистичними даними в цьому році площа до збирання ранніх зернових і зернобобових культур в господарствах усіх категорій району становить 62,4 тис. га, в тому числі: 53,1 тис. га озимих культур, з них 38,5 тис. га озимої пшениці, озимого ячменю 14,6 тис. га; 9,3 тис. га – ранніх ярих зернових культур, в тому числі 9 тис. га – ячменю, 111 га – вівса, 115 га – гороху. Викликає тривогу, що поряд із збільшенням цін на паливно-мастильні матеріали, піднялась ціна за 1 скошений гектар до 700-800 грн. залученими комбайнами. В сільськогосподарських підприємствах на жнивах буде працювати 247 одиниць власних зернозбиральних комбайнів. Крім того, будуть укладені договори з власниками зернозбиральних комбайнів і додатково залучено 39 одиниць техніки. Всього на жнивах буде працювати 286 зернозбиральних комбайнів. Навантаження на 1 комбайн буде становити 230га, щоденно планується обмолотити 5720га і прогнозується провести жнива за 12 днів.

Сільгосптоваровиробниками району проведено комплекс агротехнічних заходів, спрямованих на отримання запланованого урожаю високих кондицій.

Потреба у дизельному пальному на період підготовки та проведення збиральних робіт становить 1500 тонн. За оперативними даними станом на 22 червня господарства району забезпечені дизельним паливом на 100 %.

Керівникам сільсьгоппідприємств району необхідно приділити особливу увагу заготівлі насіння озимих і ярих зернових та зернобобових культур у повному обсязі з урахуванням страхового фонду під урожай 2016 року.

Вже сьогодні треба думати про урожай 2016 року. Необхідно максимально збільшити посівні площі озимої пшениці, як найбільш продуктивної культури в наших умовах. А це означає, що треба дуже серйозно підійти до підбору попередників, заготівлю достатньої кількості високоякісного насіння, ефективного використання зрошувальних земель і перш за все, забезпечити належний догляд за парами.

Братченко О.М., начальник управління каналів Інгулецької зрошувальної системи розглянув проблемні питання з використання зрошуваних земель в районі. Вартість послуг з подачі води можливо знизити, збільшивши поливні площі. З метою майбутнього розширення зрошувальних площ обов’язково треба зберегти внутрігосподарську поливну мережу, а також щоб зрошення було більш доступним для сільгосптоваровиробників, потрібна державна підтримка шляхом компенсацій вартості енергоносіїв. Братченко О.М. запевнив учасників наради, що колектив УК ІЗС по при всі складнощі забезпечить сільгосптоваровиробників району надійне проведення поливного сезону.

Берест В.П., головний інженер Снігурівського управління водного господарства зазначив, що в 2015 році укладено 48 договорів з сільгосптоваровиробниками на зрошення 4876 гектарів зрошувальної площі, з яких фактично поливається 3568га, що складає менше 10 відсотків ,при можливості подавати воду для зрошення 25 тис. га.

Зайцева Г.В., начальник відділення фонду виконавчої дирекції соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України висвітлила питання охорони праці під час збирання врожаю ранніх зернових культур,привела статистику нещасних випадків у 2014 році. В основному нещасні випадки припадають на період з червня по жовтень, в той час, коли проводяться збиральні роботи, тому необхідно провести первині, повторні інструктажі по всім професіям та спеціальностям.

Панкратов А.С.,тимчасово виконуючий обов’язки начальника Снігурівського РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області майор служби цивільного захисту у своєму виступі зазначив, що питання пожежної безпеки під час збирання врожаю ранніх зернових культур є першочерговим. Звернув увагу про необхідність провести навчання, інструктажі з усіма учасниками жнивної компанії, забезпечити технічну справність збиральної техніки, тракторів та транспорту, укомплектувати сертифікованими вогнегасниками, іскрогасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння. Крім цього, Панкратов А.С., попередив про необхідність своєчасного оборювання хлібних масивів, які прилягають до автошляхів, лісонасаджень і залізничних колій смугою не менше 4 метрі та про заборону спалювання стерні та післяжнивних залишків. Жнива - це своєрідний іспит, тож необхідно провести їх без втрат.

Явтушенко О.В., державний фітосанітарний інспектор Державної фітосанітарної інспекції в Миколаївській області попередила сільгосптоваровиробників району у необхідності проведення комплексу робіт по боротьбі з карантинними рослинами та шкідниками сільгоспкультур з метою попередження їх розповсюдження.

Завершуючи нараду, голова Снігурівської райдержадміністрації Твардовська Т.М. побажала аграріям району вдалої збиральної компанії та отримання щедрого врожаю, що є запорукою соціально-економічного благополуччя територіальної громади, а також подякувала сільгосптоваровиробникам району за надання допомоги Збройним Силам України.   Дата: 23.06.2015    Всі новини розділу →

    Повідомлення адміністратора


    Вітаємо! Інформація в даному розділі сайту поки що відсутня.

    29.10.2020
     

#tridentisukraine Військова служба за контрактом у Збройних Силах України
сайт Національного агентства з питань запобігання корупції