Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Проблеми зі знайденою ртуттю

На сьогодні по Снігурівці розійшлися чутки щодо знайденої ртуті місцевю мешканкою. Роз’яснити ситуацію та повідати нашим читачам про вирішення даного питання ми попросили голову районної державної адміністрації Інну Володимирівну БОЙКО.

– Так, дійсно, 3 вересня у власному будинку, перебираючи речі жінка виявила 3,5 кілограми підозрілої речовини. Не вагаючись вона зателефонувала до МНС, які по приїзду разом з представниками райдержадміністрації, поліції, СБУ, обстеживши знахідку, підтвердили, що в скляній пломбованій тарі знаходиться сріблясто-білий важкий метал – руть. Після чого вилучили її з подвір’я громадянки на тимчасове зберігання до МНС. Це добре, що не знаючи про те, що вище вказана речовина спричиняє шкоду здоров’ю, снігурівчанка проявила ініціативність та повідомила куди слід, а не просто викинула її на сміття. Адже невідомо, що могло б статися, бо всі ми знаємо, що ртутні випари є шкідливим як для флори, так і для фауни.

Наступного дня треба було шукати шляхи вирішення питання утилізації знайденої хімічної речовини. Негаючи часу було скликано засідання, куди ми запросили представників служби надзвичайної ситуації та голову міської ради. Оскільки на той час Леонід Голобля знаходився у відпусці, то на зібрання прибув перший заступник міського голови О.Поскрипко.

Під час наради спираючись на Закони України «Про відходи», «Про місцеве самоврядування» та «Про цивільний захист України», де чітко прописано, що органи місцевого самоврядування повинні вжити заходів, щодо збереження чи знищення шкідливої речовини, було вирішено знайдену ртуть передати до міськради задля подальшого вирішення питання в межах чинного законодавства. Але, коли через декілька годин шкідливу речовину привезли до місця призначення, Поскрипко О. категорично відмовився приймати її на збереження та виділяти кошти на утилізацію ртуті, обґрунтовуючи все тим, що вони не знають як це робити.

Задля скорішого вирішення даної проблеми та убезпечення населення від наслідків можливого випаровування ртуті, закон дозволяє кошти перерозподілити розпорядженням міського голови і вже б 5 вересня вище згаданої хімічної речовини на території району не було б (наприклад зменшити на цю сумму фонд заробітної плати апарату. Повірте, він там достатній без збитку для працівників). Та на превеликий жаль, ні міський голова не вийшов з відпустки, щоб розібратися з даною проблемою, ні перший заступник не проявили принциповість у вирішенні даної проблеми.

Все ж з’явилася надія, коли минулої п’ятниці відбулася сесія міської ради, де було прийнято рішення на виділення коштів для утилізації 3,5 кг ртуті. Але знову ж таки, до цього часу кошти не переведені на рахунок фірми, котра займається цією справою і тому ця речовина по сьогоднішній день знаходиться на території Снігурівки.

Хочеться відзначити злагоджену роботу працівників МЧС на чолі з начальником районного сектору ДСНС України А.С.Панкратовим, завідувача сектора цивільного захисту райдержадміністрації О.П.Жигалко та заступника голови райдержадміністрації А.М.Гищака, які доклали максимум зусиль, щоб убезпечити населення Снігурівщини від можливої загрози.

І у той же час, мені дуже шкода, що міська рада так і не проявила ініціативність у вирішенні питання убезпечити тринадцяти тисячне населення, за яке несе відповідальність, від можливих ртутних випаровувань. Адже, навіть, саме елементарне – знайти фірму, що займається утилізацією шкідливих речовин та домовитися про знешкодження знайденої ртуті, знову лягло на плечі представників райдержадміністрації.

У зв’язку з цим А.С.Панкратов просто був вимушений звернутися і до СБУ, і до прокуратури, і до поліції з заявою про халатне ставлення посадових осіб міської ради по відношенню до цивільного захисту населення Снігурівки.

Сподіваюсь що надалі керівництво міської ради зрозуміє, що відповідальність за безпечне проживання мешканців міста є їх прямим обов’язком.

 

Витяги з Закону України “Про відходи”

Стаття 12. Виявлення та облік безхазяйних відходів

Відходи, щодо яких не встановлено власника або власник яких невідомий, вважаються безхазяйними.

Власники або користувачі земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи, зобов’язані у п’ятиденний строк повідомити про них місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Підставами для визначення відходів безхазяйними та їх бліку можуть бути:

звернення (повідомлення) громадян, підприємств, установ та організацій, засобів масової інформації;

У разі отримання звернення (повідомлення) Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також органи місцевого самоврядування зобов’язані визначити кількість, склад, властивості, вартість відходів, рівень їх небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та вжити заходів для визначення власника відходів.

У разі потреби для визначення власника безхазяйних відходів та їх оцінки можуть залучатися правоохоронні органи, відповідні спеціалісти і експерти.

Поділитися:

Дата: 13.09.2018 | 8:51


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

245

Всього хворіє

206

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога