Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Координаційним центром з надання правової допомоги Мін’юсту розпочато спеціальну підготовку юристів та адвокатів щодо земельних питань в рамках Програми Land Transparenсy

Як повідомлялось раніше, Снігурівський район обраний для реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», участь у якій приймає Миколаївська область.

Спеціальна підготовка юристів та адвокатів щодо питань земельного права для системи Безоплатної правової допомоги розпочалась в останні дні літа в рамках Програми Land Transparenсy за сприяння Координаційного центру з надання правової допомоги Мін’юсту. У триденному тренінгу, який відбувся у м. Києві, участь взяв 21 юридичний радник системи правової допомоги, з яких 2 від Миколаївщини. Починаючи із жовтня поточного року, на Миколаївщині з подібних питань відбудеться 5 безкоштовних семінарів для працівників та адвокатів системи Безоплатної правової допомоги, юристів незалежних правозахисних організацій, юристів та працівників органів місцевого самоврядування, громадських радників, нотаріусів.

Загалом, до грудня поточного року буде підвищено кваліфікацію у земельній тематиці близько 400 фахівців з трьох областей – Київської, Львівської та Миколаївської.

Крім того, було проведено 2-денну робочу зустріч «Методологія підготовки та проведення правопросвітницьких заходів». Уже до кінця жовтня 2018 року відбудеться близько 30 виїздів мобільних груп у межах згаданих областей у віддалені сільські райони – для консультування громадян з питань земельних відносин та проведення правопросвітницьких заходів.

Окрім підготовки фахівців та виїзних консультацій, заплановано поширити інформаційні матеріали для власників паїв, фермерів та органів місцевого самоврядування, а також створити та актуалізувати близько 60 типових правових консультацій із земельних питань для бази «WikiLegalAid».

«Однією з головних перешкод для запровадження ринку землі називають правову необізнаність та незахищеність власників паїв. Спільно з Мін’юстом та Координаційним центром із надання правової допомоги, Програма Land Transparenсу передбачає рік інтенсивної комплексної роботи з цією проблемою. Хоч ми починаємо з 3-х пілотних областей, але маємо намір напрацьовані матеріали та методики надати для поширення на решту території України», – зазначає керівник Програми Land Transparenсy Денис Нізалов.

До переліку питань, які викладалися в ході тренінгу, увійшли, зокрема, такі теми: «Земельна ділянка с/г призначення як об’єкт цивільних прав», «Правочини з земельними ділянками с/г призначення. Особливості приватизації та спадкування земельної ділянки», «Захист прав землевласників та землекористувачів у досудовому та судовому порядку», «Практика ЄСПЛ щодо захисту прав на земельну ділянку. Конституційна скарга як можливість захисту прав», «Екологія землекористування або еколого-правове регулювання раціонального використання земельних ресурсів», «Тенденції земельного законодавства: на що чекати землевласникам та землекористувачам» та блок «soft skills» (навички тренерської роботи). Розгляд кожної теми передбачав роботу з практичними кейсами.

Відділ агропромислового розвитку
райдержадміністрації
Поділитися:

Дата: 05.09.2018 | 18:31


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

246

Всього хворіє

207

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога