Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Колективний договір, як результат соціального партнерства

Колективний договір – це локальний нормативно-правовий акт, що укладається на певний строк роботодавцем і працівниками в особі їх представників, виражає їх узгоджену волю з питань регулювання трудових, виробничих і соціально-економічних відносин, закріплює їх права, обов’язки, гарантії реалізації трудових прав і інтересів, і норми якого поширюються на всіх працівників.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають права юридичної особи (ч. 1 ст. 11 КЗпП України).

Вимоги до змісту і порядок укладання колективних договорів визначено Законом України від 1 липня 1993 № 3356-ХІІ «Про колективні договори і угоди» (далі – Закон).

Необхідність в укладенні колективного договору обумовлено тим, що до нього обов’язково включають норми, які згідно з чинними законодавчими актами мають бути закріплені в колективному договорі. Так, відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР у колективному договорі мають установлюватися: форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження і розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною та Галузевими (регіональними) угодами.

Подібні вимоги містяться і в Законах України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 № 504/96-ВР, «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та інших законодавчих актах.

Колективний договір, який укладено з дотриманням норм діючого законодавства та з урахуванням наявних можливостей підприємства, сприяє стабільності, продуктивній діяльності підприємства, створенню надійної підстави соціального захисту працівників, запобіганню трудовим конфліктам, соціальної напруженості в колективі.

Відсутність колективного договору на підприємстві, в організації чи установі призводить до обмеження можливостей захисту прав працівників лише умовами, визначеними у трудовому договорі і законодавстві, яким визначаються державні гарантії переважно на мінімальному рівні.

Отже, в умовах ринкової економіки, коли законодавством значно звужено сферу державного регулювання з таких питань, як організація матеріального стимулювання, використання робочого часу, режиму праці та відпочинку, колективний договір залишається чи не єдиним документом, який захищає соціально-економічні інтереси робітників незалежно від того, де вони працюють.

 

Т. БУДНІК, начальник відділу з питань праці
та зайнятості населення УСЗН РДА
Поділитися:

Дата: 22.08.2018 | 18:34


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

259

Всього хворіє

220

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога