Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Повідомлення про встановлення карантинних обмежень

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про виявлення ДНК вірусу африканської чуми свиней з патологічного матеріалу відібраного від загиблих свиней, належних мешканцям м. Олешки та с. Солонці Праві Олешківського району Херсонської області.

Діагноз встановлено на підставі звітів Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини м. Дніпро про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 12.08.2018р. №№001378п.м/18 та 001377п.м./18 відповідно.

Станом на 08.08.2018р. карантин продовжує діяти у 36 неблагополучних пунктах по АЧС – в 11 областях України – Одеській (16), Донецькій (4), Херсонській (4), Рівненській (3), Сумськькій (2), Полтавській (2), Запорізькій (1), Черкаській (1), Тернопільській (1), Чернівецькій (1), Волинській (1).

Крім того, повідомляємо про те, що на Херсонщині продавати свинину дозволили лише фермам закритого типу.

Окрім того, 13 серпня 2018 року на Полтавщині, у ДП ДГ імені “Декабристів” Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН (с.Декабристи Миргородського району) стався спалах цього захворювання. Зазначимо, що на території ДП ДГ імені “Декабристів” розводять та вирощують миргородську чорно-рябу породу свиней — єдину на усю країну. Про це свідчить інформація з офіційного сайту підприємства. Зокрема повідомляється, що там зосереджено 100% генетичного потенціалу породи, який відноситься до 6 ліній кнурів та 12 родин свиноматок.

Нагадаємо, в Україні, вірус АЧС неконтрольовано поширюється вже п’ятий рік поспіль. За цей час збитки фермерів (через ліквідацію зараженого поголів’я) сягнули вже понад 170 млн грн.

На тлі епідемії ціни на свинину і сало в Україні зростають рекордними темпами. За рік свинина додала в ціні близько 40%, а сало – більше 70%.

Застерігаємо щодо заборони закупівлі, вивезення живих тварин, продукції харчування та фуражу з територій, де введено карантинні обмеження, адже дешевизна зваблює підприємливих осіб до наживи. Окрім того, в разі перебування у Вас гостів із регіонів, де встановлено діагноз на африканську чуму свиней, в тому числі з Російської Федерації та Республіки Білорусь, не використовувати для годівлі тварин відходи харчування, привезенні звідти. Благополуччя наших тварин залежить лише від нас.

В разі падежу або захворювання свиней, необхідно звертатися за телефоном «гарячої лінії» Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини 2-15-87 цілодобово.

Поділитися:

Дата: 16.08.2018 | 10:06


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

192

Всього хворіє

153

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога