Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Обережно – сказ!

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про встновлення карантинних обмежень по сказу у с. Кобзарці Кобзарцівської сільської ради та у м. Снігурівці.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується – смертю.

Поширюють сказ у природі – лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти, нападати на людей або тварин. Прищеплений собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження в нього не виникає агресивності, бажання кусати  не виділяється слина, вірус сказу в слині відсутній.

Набагато частіше в Україні реєструється сказ котів. Останніми роками сказ котів є джерелом зараження кожної третьої людини хворої на сказ. Варто  зазначити,  що  в  епізоотичному  процесі  на частку саме котів  припадає  53%  діагностичних  випадків,  (за  2014  рік –  59%).

Так і в нашому районі у с. Кобзарці стався спалах сказу котів. 7 липня цього року бродяча кішка нанесла травму жінці, яка відганяла її від власного кота. Кішку вбили, спеціалістами Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини відібрано патологічний матеріал, а труп разом та направлено до лабораторії з діагностичною метою, але Звітом про результати дослідження Миколаїської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від  31.07.2018р. №002652, за результатами біопроби сказ підтверджений.

Також, 7 серпня надійшло повідомлення від Снігурівського РВ НП в Миколаївській області щодо вимушеного забою бика, належного мешканцю м. Снігурівки, Миколаївської області. Бик віком 16 місяців, вагою близька 500 кг, наніс травми двом людинам, після чого його довелося застрілити. Проведений відбір патологічного матеріалу (головного мозку) від туші та направлено до Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби з метою виключення сказу. Звітом про результати дослідження від 08.08.2018 №002967п.м/18 по МФА встановлений сказ. Труп бика разом зі шкірою спалений на місцевому полігоні побутових відходів. Рештки пересипано хлорним вапном та за захороненні на глибину 2 м.

Протоколами Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Снігурівській райдержадміністрації встановлені карантинні обмеження та визначені загрозливі зони – с. Павломар’янівка, с. Афанасіївка, с. Юріївка, території МГ «ФАЗАН» та єгерських обходів №1 та 6 ПОГ «Снігурівське МРГ».

На даний час спеціалістами Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться подвірні обходи по м. Снігурівці з метою щеплення м’ясоїдних проти сказу, але маємо сумно велику кількість відмов від вакцинації, тим паче, що вакцина закуповується з державні кошти.

Профілактична вакцинація м’ясоїдних в Україні є майже єдиним методом профілактики проти сказу. Інші види тварин та люди щеплюються тільки вимушено. Дикі м’ясоїдні останніми роками щеплюються лише у прикордонній з Євросоюзом зоні.

Територія Снігурівського району стаціонарно неблагополучна по сказу. До цього останній спалах даного захворювання зафіксований у 2013 році в с. Тернові Поди Краснознамянської сільської ради.  В Кобзарцівській сільській раді останні випадки спостерігалися по с. Кобзарці – у 2007 році (сказ вовків); по с. Новопавлівське – у 2008 році (сказ собак); На території м. Снігурівки останній випадок зафіксований у 2010 році на території птахофабрики ТОВ «Ареал – Снігурівка», де захворіла бродяча собака.

Постраждалі та контактні особи отримують профілактичне щеплення від сказу на базі Снігурівської ЦРЛ.

Станом на 1 липня 2018 року на території Миколаївської області діяло дев’ять карантинних обмежень по сказу, з них у Вознесенському район лиси та собаки, Новобузькому – лисиці та вовків, Новоодеському – вовка, Баштанському – собака, у Братському – два випадки сказу ВРХ тощо.

За  даними  ВОЗ  і  МЕБ,  сказ  входить  в  першу   п’ятірку  найбільш  небезпечних  зооантропонозів,  що  завдають  найбільших  соціальних  і  економічних  збитків.  На  сьогодні  сказ  зареєстровано  в  113  країнах  світу,  де  щорічно  до  15  млн.  людей  зазнають  різних  ушкоджень  і  одержують  направлення  на  лікування  за  підозрою в  інфікуванні  сказом,   і  лише  4,4  млн.  отримують  лікування.  За  відсутності  вчасного  лікування,  щорічно  на  планеті  від  цієї  хвороби  гине  до  5,5  млн.  людей  і  більше  1  млн.  тварин.  Прямі  збитки  від  сказу  складають  біля  4  млрд.  євро.

Україна  посідає  3  місце  в  Європі  з  поширення  сказу  серед  диких   та   домашніх  тварин  після  Російської  федерації  і  Білорусії.
В  Україні  епізоотія  сказу  триває  біля  60  років  і  спроби  її  обмежити  або  призупинити  мають  тимчасовий  успіх, а  тому  проблема  була  і  залишається  складною,  захворювання  має  тенденцію  до  подальшого  її  поширення.

Згідно  із  статистичними  даними  в  Україні  кожна  12  сім’я  в  місті, та 3 у  сільській  місцевості  мають  домашню  тварину  (собаку  або  кішку),  яка  проживає  поряд  з  людиною.  Через  безвідповідальне  ставлення  власників  до  своїх  улюбленців,  частина  тварин  поповнює  ряди  безпритульних.  Регулювання  ж  кількості  є  багатогранною  проблемою,  тому  потребує  комплексного  підходу  із  залученням  різних  організацій  і  установ  для  її  вирішення.
Нині  контроль  за  кількістю  безпритульних  особин  набуває  першочергового  значення  з  огляду  забезпечення  захисту  населення  від  заразних  хвороб.

Що  таке  безпритульна  тварина? Згідно  Європейською  конвенцією  ними  вважаються  такі,  що  не мають  дому, або  знаходяться  за  його  межами  і  не  перебувають  під  посереднім  контролем  чи  наглядом  власника.

Людина заражається на сказ під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах. Після нагромадження в ЦНС починається відцентровий рух до слинових і очних залоз. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше.

Боротьба зі сказом залишається однією з найскладніших проблем, яка може бути вирішена тільки загальними зусиллями: адміністративно-господарських служб, органів державної ветеринарної та гуманної медицини. Спрямованих на впорядкування утримання свійський тварин, перш за все собак і котів. Своєчасну вакцинацію, відловлювання бездоглядних особин, регуляцію чисельності популяції диких м’ясоїдних у природніх умовах, широку інформацію населення, особливо власників, щодо цієї хвороби та дотримання правил утримання домашніх тварин.

Поділитися:

Дата: 12.08.2018 | 21:23


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

196

Всього хворіє

157

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога