Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

В с.Новий Шлях відбулася зустріч громадськості з керівництвом ПОСП “Куйбишевське” з приводу підвищення орендної плати за землю

Днями, в с.Новий Шлях відбулася зустріч місцевих мешканців з керівництвом ПОСП “Куйбишевське” з приводу підвищення орендної плати за земельні паї, які обробляються вищевказаним підприємством. Зустріч відбулася за участю депутата обласної ради Андрія Закусілова, першого заступника голови РДА Сергія Верловицького, голови райради Тетяни Мезіної, начальника відділу правового забезпечення та діловодства Ірини Лисиці.

В ході зустрічі місцеві мешканці висловили невдоволення низькою, на їх погляд, орендною платою, яка складає 2 тис.грн за гектар. Хоча це і середній по району розмір орендної плати, за словами мешканців, деякі сільгосппідприємства все ж пропонували дещо більшу орендну плату. Також, люди скаржились на те, що в них на руках відсутні додаткові угоди до договорів, укладених з орендарем і їх ніхто навіть не ознайомив з умовами даних угод. Іншими словами люди підписали угоди, попередньо не ознайомившись з ними. Під час обговорень стало відомо, що договори укладено строком на 7 років і в більшості вони закінчуються в 2022 році. Були також озвучені проблемні питання отримання мешканцями сіна та пшениці.

Ірина Лисиця в свою чергу пояснила, що питання відсутності договорів у мешканців є упущенням з боку підприємства.

«Підприємство в першу чергу повинно бути зацікавлене в тому, щоб другий екземпляр договору дійшов до іншої сторони» – підкреслила Ірина Лисиця.

З приводу розміру орендної плати вона пояснила, що умови договору визначаються за згодою обох сторін. Тому, в разі необхідності перегляду розміру орендної плати, мешканці мають в індивідуальному порядку письмово звернутися до підприємства. В свою чергу, після розгляду заяв, підприємство зобов’язане повідомити про прийняте рішення. Мешканцями також були озвучені варіанти, які передбачають розірвання договорів. Ірина Лисиця пояснила, що перш за все має бути досягнута угода сторін. В інакшому випадку це питання повинно вирішуватися в судовому порядку. Але, підставами для дострокового розірвання договору через суд є несвоєчасна сплата коштів за оренду землі або нецільове використання земельної ділянки, інших умов чинним законодавством не передбачено.

В свою чергу, представники підприємства зазначили, що приблизно в кінці року матимуть можливість точно сказати, чи буде можливість підняти розмір орендної плати. Тому, остаточне рішення за мешканцями.

Поділитися:

Дата: 02.08.2018 | 8:27


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

192

Всього хворіє

153

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога