Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Реальний стан водозабезпечення мешканців с. Центральне Снігурівського району

Нещодавно на сторінках інтернет-спільноти «СНІГ» була опублікована стаття щодо незадовільного стану водозабепечення села Центральне та перекладання чиновниками Снігурівської райдержадміністрації своїх обов’язків та відповідальності по вирішенню питання водозабепечення населеного пункту на голову сільської ради, що є в основній своїй частині повною маячнею.

Щоб більш конкретно розібратися у цьому питанні пропонуємо Вам пройти його поетапний розгляд.

По-перше, як Вам всім відомо з початком весняно-літнього поливного сезону по всій Україні, і Снігурівський район не є виключенням, мешканці розпочинають досить гостро відчувати нестачу будь-якої води, мова вже не йде про воду, яка б відповідала державному стандарту «Питна вода». Адже з початком весни, а зважаючи на цей рік, який є досить посушливим та бідним на опади, мешканці населених пунктів досить активно розпочали полив власних присадибних ділянок і звичайно, що такого життєво важливого продукту як «вода» на всіх не вистачить, в зв’язку з чим, в першу чергу, і розпочинаються проблеми з належним рівнем водозабезпеченням мешканців, адже взимку таких проблем не виникає і питання неналежного водозабезпечення взагалі не підіймається. Цьому підтвердженням може являтися проста статистика надходження звернень на адресу Снігурівської райдержадміністрації від мешканців району з приводу незадовільного водозабезпечення у весняно-літній поливний сезон. Так зокрема, за І півріччя 2018 року з питання незадовільного водозабезпечення найбільша кількість звернень надійшла, як би це не виглядало дивно, від мешканців міста Снігурівка, на другому місці по кількості звернень перебуває Центральна сільська рада та на третьому місці перебуває Нововасиліська сільська рада. А тому твердження автора статті про те, що дана проблема якісного водозабезпечення стосується мешканців лише одного села і не приділенні їй з боку чиновників Снігурівської райдержадміністрації будь-якої уваги є безпідставною та взагалі необґрунтованою на статистичних фактах.

По-друге, автором статті зазначається, що чиновники Снігурівської райдержадміністрації по вирішенню питання належного водозабепечення села Центральне перекладають свої обов’язки та відповідальність на голову сільської ради, що взагалі свідчить про некомпетентність даної особи та відсутність з її боку будь-якого бажання розібратися у даній ситуації або хоча б ознайомитися із чинною на сьогоднішній день нормативно – правовою базою. Адже, якщо ми піднімемо Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», то чітко зрозуміємо, що за належний, а основне якісний рівень надання житлово-комунальних послуг, в тому числі і з централізованого водопостачання, в конкретному населеному пункті несе повну та пряму відповідальність конкретна сільська, селищна, міська рада та її голови.

Снігурівська райдержадміністрація ні в якому разі не знімає із себе відповідальності по забезпеченню мешканців нашого району хоча б належним рівнем надання органами місцевого самоврядування житлово-комунальними послугами, а тому й приділяє досить значної уваги у вирішенні даних питань.

Ну і нарешті перейдемо до конкретного факту – неналежного водозабезпечення мешканців села Центральне.

Так дійсно, з початком весняно-літнього поливного сезону дві вулиці села Центральне (Шевченко та Гагаріна) досить гостро розпочали відчувати кризу у належному водозабепечення їхніх домоволодінь та розпочали звертатися до органів державної влади всіх рівнів з приводу вирішення їхнього актуального питання – неналежного водозабезпечення.

Але як відомо дана проблема – неналежне водозабепечення постала не сьогодні і навіть не рік тому, а напевно десятиліття тому.

Адже стан водопровідних мереж по всім без виключення населеним пунктам Снігурівського району, які були побудовані ще у 60-х роках минулого століття, станом на теперішній час перебуває в досить критичному стані – 70-80 % водопровідних мереж району майже повністю закінчили свій термін експлуатації, а роками жодних дій направлених на заміну застарілих водопровідних мереж сільськими радами нажаль майже не вживалися і якщо сільськими та міськими радами в подальшому так і не буде більш глобально вирішуватися питання поетапної заміни всіх без виключення аварійних водопровідних мереж, то ситуація з кожним роком набуватиме все більш критичнішого стану та масштабу, а зробити все в один рік і одразу нажаль за помахом «чарівної палички», чи то з приходом «спасителя» нажаль не можливо. Проектну документацію із заміни застарілої водопровідної мережі на даний час виготовляє лише Тамаринська сільська рада, а інші не зрозуміло чого очікують.

А тому, з метою врегулювання питання належного водозабезпечення мешканців села Центральне 24 травня 2018 року головою Снігурівської райдержадміністрації Бойко Інною Володимирівною було проведено особистий виїзд до мешканців села Центральне та проведено там особистий прийом.

Під час проведення особистого прийому було встановлено, що причиною неналежного водозабезпечення мешканців села Центральне є те, що саме в цей період Центральною сільською радою проводився ремонт однієї із основних артезіанських свердловин села, а дебета існуючих та діючих артсвердловин просто не вистачало для задоволення всіх потреб мешканців у централізованому водозабезпеченні і жодної водонапірної башти, яка б не функціонувала, як зазначається автором статті, депутатами сільської ради взагалі не придбавалося.

Після чого головою Снігурівської райдержадміністрації сільському голові Центральної сільської ради П’янику Анатолію Івановичу були надані конкретні доручення та рекомендації по забезпеченню належного водопостачання, а саме прискорити темпи завершення ремонтних робіт артезіанської свердловини, а на період проведення ремонтних робіт забезпечувати мешканців привізною водою, що є нормальною практикою у вирішенні даного питання.

І от через деякий час, здавалося б, що питання нормального водозабезпечення мешканців села Центральне вже вирішене, артсвердловина відремонтована та функціонує, але з невідомих та незалежних від людського фактору причин стався обвал водоносного горизонту і дана артсвердловина знову перестала функціонувати.

В зв’язку з чим, 27 червня 2018 року перший заступник голови Снігурівської райдержадміністрації Верловицький С.В. та заступник голови Снігурівської райдержадміністрації Гищак А.М. в екстреному порядку відбули до села Центральне, де було перевірено стан проведення ремонту артсвердловини та вказано на недоліки у проведенні робіт сільською радою та підрядною організацією. В результаті чого, представниками Снігурівської райдержадміністрації були проведені особисті перемовини з підрядною організацією щодо негайного усунення недоліків у проведені ремонту артсвердловини та поновленні нормального водопостачання мешканців села Центральне.

29 червня 2018 року підрядною організацією в екстреному порядку була направлена до села Центральне вся необхідна техніка для усунення недоліків у проведені ремонтних робіт та вже 05 липня 2018 року були усунені недоліки у проведенні ремонтних робіт та поновлене нормальне водозабезпечення мешканців даного села.

А тому твердження автора статті, що районною владою взагалі не приділяється увага околицям є безпідставним та необґрунтованим, представники Снігурівської райдержадміністрації завжди намагаються оперативно вирішити та допомогти всім без виключення мешканцям нашого району у вирішенні їхніх нагальних проблем, ніколи не уникають спілкування з будь-якими представниками нашої громади і як кажуть – «не помиляється той – хто нічого не робить, а той хто щось робить – вчиться на своїх помилках і рухається вперед».

Дякуємо !

Поділитися:

Дата: 10.07.2018 | 9:40


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

8

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога