Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Снігурівське міжрайонне управління головного управління Держпродспоживсужби в Миколаївській області інформує всіх власників свійських тварин, які займаються їх утриманням та розведенням, щодо необхідності ідентифікації тварин.

Ідентифіка́ція твари́н — процес з ототожнювання тварини шляхом присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера із використанням візуальних, електронних та змішаних засобів ідентифікації в залежності від виду тварин.

Усі тварини, що утримуються у господарстві, повинні бути ідентифіковані за допомогою двох бирок єдиного зразка (рис. 1), які прикріплюються на кожне вухо тварини і не знімаються впродовж всього її життя. На обох бирках тварини вказується один і той самий ідентифікаційний номер, який дозволяє ідентифікувати кожну тварину. Спосіб прикріплення бирок визначається Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини

Видача бирок і засобів для їх прикріплення, реєстрація тварин, оформлення та видача паспорта тварини, проводяться Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини ” на підставі замовлення.

Власник повинен у встановленому порядку вести облік отриманих бирок і використовувати їх виключно для ідентифікації тварин, що йому належать. 2.3. Бирки повинні прикріплюватися на кожну тварину, що народилася в господарстві, не пізніше семи днів від моменту її народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

Рис. 1. Бирка для ідентифікації великої рогатої худоби

У кожному господарстві необхідно вести облік тварин. Облік ведеться шляхом занесення інформації до книги обліку тварин. Облік тварин у господарствах юридичних осіб ведеться відповідальною особою господарства.

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

Це закріплено на законодавчому рівні, а саме – статтею 5 Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин” від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно якої в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин. Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу — від її виробництва до реалізації. Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо.

Проводиться вона в лікарні ветеринарної медицини за місцем утримання тварини. Обов’язковій ідентифікації підлягають:

велика рогата худоба, ягнята, козенята — протягом 7 днів з моменту народження;

товарні свині — за добу до переміщення (продажу, забою);

лошата — не пізніше 1 року після народження.

При цьому нагадуємо, що всі юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

  • подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж;

  • ідентифікувати усіх тварин у господарстві;

  • вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;

  • зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства.

В зв’язку з тим що в Снігурівському районі виявляються випадки інфекційних захворювань (лейкоз великої рогатої худоби), радимо при придбанні тварин звертати увагу

Тож будьте пильними та відповідальними у відношенні до своїх тварин — про ідентифікуйте їх та проведіть повний клінічний огляд. Не створюйте ймовірної загрози для інших!

Що потрібно для ідентифікації тварин. Для того щоб про ідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом. Послуга ідентифікації платна — розмір плати залежить від виду тварини, що ідентифікується. Постановою Кабінету Міністрів України N506 від 8 серпня 2016 року затверджено відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам–власникам тварин. Але механізм відшкодування ще не розроблений.
Відповідальність за невиконання вимог Закону “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин”.

Власники тварин, які НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин або ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ проводити реєстрацію тварин підпадають під дію статті 107.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин”.

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Поділитися:

Дата: 30.10.2017 | 8:35


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

24 листопада 2018р.
15.30

Пам’ятний мітинг та акція «Запали свічку» до Дня па́м’яті жертв голодомо́рів

Місце проведення: меморіальний знак пам’яті жертвам Голодомору (біля церкви Святого Миколая зимового, м.Снігурівка, вул.Центральна, 181)

Поділитися:

22 листопада 2018р.
14.00

Концерт та музично –просвітницька лекція до Дня збройних сил України «Воїни України: від пращурів до героїв сьогодення» за участю Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру та Окремої артилерійської бригади ім.генерала-хорунжого Олексія Алмазова ВМС ЗС України

Місце проведення: Будинок творчості дітей та юнацтва (м.Снігурівка, вул.Центральна, 87)

Поділитися:

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України