Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Захист прав дітей з інвалідністю – справа сім’ї та держави

Важливим напрямом соціальної політики держави є підтримка сімей, що виховують дітей з інвалідністю та захист прав дітей з інвалідністю через створення комплексу правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних та інших заходів, основною метою яких є поліпшення або відновлення життєдіяльності, соціальної адаптації, влиття в дитячі колективи дітей з обмеженими можливостями здоров’я.

Діти з інвалідністю, як ніхто інший, потребують нашої уваги, допомоги та захисту, адже не всі вони можуть висловити щось на захист своїх прав, не можуть самостійно покращувати своє життя.

Напередодні світлого свята дитинства, міжнародного Дня захисту дітей, в рамках виконання Указу президента про проведення 2018 року Роком реалізації правоосвітницького проекту “Я маю право”, в Снігурівському центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Журавлик” було проведено батьківський лекторій “Захист прав дітей з інвалідністю – справа сім’ї та держави”.

Присутні на заході батьки дітей з інвалідністю мали змогу поспілкуватися з фахівцями різних установ, почути відповіді на хвилюючі їх питання.

Про здійснення заходів з медичної реабілітації в умовах центральної районної лікарні, хід медичних реформ, присутніх ознайомив головний лікар Снігурівського центру первинної медико-соціальної допомоги Соловйов П.І.

Спеціаліст відділу освіти Варакса Н.М. детально зупинилася на забезпеченні прав дітей з інвалідністю на освіту в умовах нової української школи, впровадженні інклюзивної освіти в районі.

Захист прав дітей з інвалідністю – це справа держави і сім’ї. Хто як не найближчі і рідніші люди захистять свою дитину і допоможуть їй обрати вірний шлях. Обстеження сімей, де виховуються діти з інвалідністю, що проводиться центром реабілітації, УСЗН, службою у справах дітей при РДА, РЦССДМ, спеціалістами міської ради, вказує на те, що не завжди діти з інвалідністю захищені в своїх сім’ях, вони не знають що таке жити в нормальній сім’ї, відчувати любов до мами і тата, ходити в садок, дружити з іншими дітьми, не створені належні умови для виховання та проживання дітей та які міри приймаються владою для того, щоб захистити права дитини та сприяти їх здійсненню. Ці питання були порушені начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Бондаренко Г.М., директором РЦСССДМ Бурбелою К.І., спеціалістом по роботі з молоддю та спортом міської ради Карабут І.П.

Пенсійне забезпечення сімей, які виховують дітей з інвалідністю, пільги батьків при виході на пенсію, нарахування пенсій особам з інвалідністю по втраті годувальника, висвітлила в своєму виступі Афанасьєва Е.І. – начальник Снігурівського відділу обслуговування громадян управління пенсійного фонду.

Батьків цікавило питання набуття професії та професійне навчання, подальше працевлаштування молоді з інвалідністю. Відповіді на ці питання вони отримали від начальника відділу активної підтримки безробітніх Снігурівської філії Миколаївського центру зайнятості Хижняк О.В., Панасюк М.С. – головного спеціаліста Управління соціального захисту населення Снігурівської РДА. Також Панасюк М.С. зупинилася на змінах, які відбулися в забезпеченні дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

Голова громадської організації Союзу організацій інвалідів України Васюра Т.А. розповіла про роль громадськості у створені безперешкодного доступу для людей з інвалідністю до життєво важливих обєктів інфраструктури. Закликала батьків бути активними, дієвими у забезпеченні прав своїх дітей на освіту, медичну реабілітацію, професійне навчання та інше.

Директор центру Уткіна О.В. подякувала всім присутнім за участь у роботі батьківського лекторію та висловила сподівання на те, що гарантовані державою соціальні гарантії та виховання дітей в сім’ї, в якій створені належні умови забезпечить їм гармонійний розвиток, рівні з усіма іншими громадянами права та можливості для участі в усіх сферах життя суспільства.


Дата: 30.05.2018 | 18:23


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України