Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Воєнний стан
Що потрібно знати?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати — головне питання сьогодення

На сьогоднішньому етапі розвитку економіки держави питання відкритості заробітної плати працівників є доволі актуальним. Адже роботодавці, прагнучи всіма силами уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, виплачують їм мінімальну заробітну плату та здійснюють доплати в «конвертах».

Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі  не оформлені на роботу.  Це робиться роботодавцями для того, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Через те, що величезні суми коштів виводяться «в тінь» держава втрачає десятки мільярдів гривень доходів до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без права на отримання соціальних виплат та пенсії.

Досвід показує, що значна частина громадян, не знаючи чинного законодавства про працю та пенсійне забезпечення, вважає, що запис в трудовій книжці дасть можливість отримати пенсію за весь трудовий стаж. Однак, на сьогоднішній день поняття “трудовий стаж” замінено на “страховий стаж”, який визначається за нормами статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (за умови сплати страхових внесків).

Періоди трудової діяльності до 01 січня 2004 року зараховуються до стажу на підставі записів трудової книжки та додаткових документів. Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цей період трудовий стаж перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і роботи це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.

З 2004 року трудова книжка не є підтвердженням страхового стажу. Інформацію про трудову діяльність людини починаючи з 01 січня 2004 року надає Пенсійний фонд, спираючись на загальнодержавну базу персоніфікованого обліку,.

Якщо навіть в трудовій книжці є записи про роботу після 01 січня 2004 року, а внески до Пенсійного фонду не сплачувалися, цей період до страхового стажу зарахуватися не може.

Звертаємо увагу, що  Закон  України про пенсійну реформу, який набув чинності 11 жовтня 2017 року, впроваджує нові вимоги до страхового стажу. Так, для виходу на пенсію в 60 років з  1 січня 2018 року потрібно мати 25 років, а з  1 січня 2028 року – 35 років страхового стажу.

Отже, якщо заробітна плата отримується в «конверті», не сплачуються страхові внески, то ні цей стаж, ні зарплата не будуть враховані для обчислення пенсії.

Відомості про заробітну плату та сплачені внески зберігаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та  відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець,   щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість на  одержання справедливо заробленої пенсії.

В черговий раз  звертаємося  до  роботодавців  та  працівників! Пам’ятайте! Легалізація заробітної плати – запорука стабільного майбутнього кожного. Отримуючи заробітну плату в “конвертах”, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім. Кожна гривня єдиного внеску із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення вашої майбутньої пенсії.

Поділитися:

Дата: 21.05.2018 | 17:42


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України