Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Воєнний стан
Що потрібно знати?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

«Особистий кабінет» веб-порталу Пенсійного фонду України

На сьогоднішній день на офіційному сайті Пенсійного фонду України тільки в Снігурівському об’єднаному управлінні ПФУ зареєстровано 1560 громадян – застрахованих осіб.

Користувачі web-порталу мають доступ до різноманітної інформації про себе як застрахованої особи, зокрема щодо сум заробітної плати та сум, утриманих з неї внесків, про тривалість свого страхового стажу, як одного з визначальних чинників при призначенні пенсії. Працюючі мають змогу дізнатись, яку заробітну плату офіційно нараховує роботодавець та чи зараховується страховий стаж в повному обсязі.

На сьогодні, завдяки порталу електронних послуг можна одержати відповідь на ці та багато інших запитань

Пенсія прийде непомітно, але тоді вже буде запізно звертатись до архівних документів та вирішувати проблеми із колишнім роботодавцем. А завдяки web- порталу зручно щомісячно переглядати свої дані, щоб оцінити ситуацію і у разі необхідності вжити відповідних заходів. Тобто є можливість виправити ситуацію скажімо у 30, а не у 60 років, коли вдень із вогнем не знайдеш тих підприємств-одноденок, на яких колись працювали.

Таким чином, як показує досвід, портал – це дуже зручно, особливо коли не всі страхувальники оформлюють працівників легально та мають місце випадки виплати заробітної плати “в конвертах”. Власне з’явилась можливість заздалегідь контролювати своїх роботодавців і дбати про свої соціальні гарантії та майбутню

Відомості, що відображаються в Особистому кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду України формуються із даних, що накопичені в Вашій персональній обліковій картці в Державному реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (надалі – реєстр застрахованих осіб).

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (надалі Закон № 1058).

Хочеться звернуть увагу на деякі нюанси, які при користуванні веб-порталом викликають питання у відвідувачів.

Поняття страховий стаж визначено Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (надалі Закон № 1058), який набув чинності з 01.01.2004. Згідно статті 24 Закону № 1058 страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Частиною 4 статті 24 Закону № 1058 періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховуються для страхового стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цього Закону (до 01.01.2004), враховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, тобто, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі – Закон № 1788).

Відповідно до Порядку № 637 основним документом, який підтверджує стаж роботи є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Отже, роки Вашої роботи (навчання) до 01.01.2004 зараховані до страхового стажу при обчисленні пенсії на підставі документів, передбачених Порядком № 637 (трудова книжка, військовий квиток, диплом, свідоцтво про народження дитини та ін.).

З 01.01.2004 року (з дати набрання чинності Закону № 1058) інформацію про загальний стаж розміщено в Вашому Особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі «Моя пенсія» (вкладка «Протокол»), інформацію про страховий стаж – в розділах «Мій страховий стаж», «Моя заробітна плата».

Також відомості про страховий стаж, розмір нарахованої суми заробітної плати (грошового забезпечення тощо) та факт сплати внесків в розрізі страхувальників відображено на вкладці «Відомості, що враховуються для визначення пенсії в розрізі підприємств».

Щодо осіб, які перебували у складі військової частини (частин), відповідна військова частина (частини) мала зобов’язання нараховувати грошове забезпечення та сплачувати з нього єдиний соціальний внесок (абзац 2 пункту 1 частини 1 статті 7 Закону № 2464). При цьому, обов’язок подання військовими частинами персоніфікованих відомостей у звітності про нараховане грошове забезпечення за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу настав з червня 2016 року (відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 441)). Тому в обліковій картці по військовій частині (частинам), яка нараховувала грошове забезпечення та сплачувала відповідні суми єдиного внеску відсутні відомості за 2014-2015 роки.

Одночасно зауважуємо, що згідно з абзацом 2 частини 2 статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (надалі Закон № 1058) у разі, якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Що стосується повноти відображення страхового стажу,
звертаємо Вашу увагу, що якщо в обліковій картці накопичено відомості про страховий стаж, в який включено не повні місяці, це пов’язано з розміром нарахованої Вам заробітної плати у зазначених періодах. Статтею 24 Закону № 1058 передбачено, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Отже, якщо Вам було нараховано заробітну плату у розмірі меншому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, сума страхового внеску за зазначені періоди була меншою, ніж мінімальний страховий внесок за відповідний період, до страхового стажу враховується не повний місяць, а розрахована кількість днів пропорційно сплачених внесків.

Більш детальну інформацію про відомості, які містяться в «Особистому кабінеті» Ви можете отримати, звернувшись до спеціалістів Снігурівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.

Начальник відділу адміністрування,
Супроводження інформаційних систем,
електронних реєстрів та захисту інформації

Т. В. Опанасенко

Поділитися:

Дата: 21.05.2018 | 17:37


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України