Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Сигналізаційне повідомлення №3 щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах миколаївської області від 04.04.2017 року

Проведеними обстеженнями встановлено, що посіви багаторічних трав заселяються бульбочковими довгоносиками, чисельність яких в найбільших осередках поширення складає 10-12 екз./м². З підвищенням температурного режиму спостерігатиметься наростання інтенсивності живлення шкідника. З появою сходів гороху та інших зернобобових, довгоносики активно заселятимуть їх та пошкоджуватимуть. За високої чисельності шкідник може завдавати значних пошкоджень.

Смугастий бульбочковий довгоносик (Sitona lineatus) – жук довжиною 3-5 мм, землисто-сірого кольору. Зимують жуки у верхньому шарі ґрунту та під рештками рослин. Шкоди завдають жуки й личинки. Жуки вигризають по краях листків частинки овальної форми, особливо шкідливі пошкодження сім’ядольних листків і точки росту. Пошкодження призводять до зниження загального рівня врожаю, погіршення якості насіння та зниження кількості азоту в ґрунті й рослинах.

Для недопущення суттєвого пошкодження багаторічних трав та з появою сходів – посівів гороху, рекомендовано встановити постійний моніторинг за посівами та за необхідності організувати проведення захисних заходів.

Економічний поріг шкодочинності: горох – 10-15 екз./м², багаторічні трави – 5-8 екз./м².

Захисні обробки проводять інсектицидами згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні». Обробки слід проводити при встановленні оптимального температурного режиму для застосування препаратів.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».


Дата: 04.04.2018 | 17:16


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України