Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Інформаційне повідомлення про стан і розвиток шкідливих організмів в господарствах Миколаївської області за ІІІ декаду березня 2018 року

Огляд погодних умов

За даними Миколаївського обласного центру з гідрометеорології, в третій декаді березня спостерігалася холодна, з випаданням опадів погода. Середня декадна температура повітря була значно нижче норми та становила 0,9-2,7⁰С тепла. Максимальна денна температура підвищувалася до 11-15°С тепла, а мінімальна нічна знижувалася до 7-11°С морозу. По всій території області впродовж 3-6 днів проходили опади у вигляді снігу та дощу. Загальна їх кількість за декаду склала 11-18 мм (96-160% норми). В останній день березня відбулося відновлення вегетації озимих культур, що на 17-20 днів пізніше середніх багаторічних строків.

Фенологія культур

Озимий ріпак – 2-8 листків

Озимі зернові – третій листок, кущіння

Фітосанітарний стан

Агрокліматичні умови ІІІ декади березня не сприяли розвитку та розповсюдженню мишоподібних гризунів. Різкі коливання температурного режиму, випадання значної кількості опадів обумовили подальше зниження чисельності шкідників. Проведеним моніторингом встановлено, що на посівах озимих культур жилі колонії гризунів зберігаються на 10-30% обстежених площ. Чисельність колоній знаходиться в межах 0,2-1 колонії на гектар.

Метеорологічні умови осінньо-зимового періоду сприяли накопиченню та поширенню комплексу хвороб – зокрема борошнистої роси, септоріозу та гельмінтоспоріозних плямистостей, ураження якими відмічається на більшості посівів озимини ранніх та середніх строків сівби.

Прогноз розвитку шкідливих організмів

В І декаді квітня на посівах зернових відновиться живлення личинок хлібного туруна, розпочнеться заселення хлібними блішками, піщаним мідляком, злаковими попелицями, можлива шкодочинність гусениць совок. З підвищенням температурного режиму відновиться розвиток хвороб, якому сприятиме наявність значної кількості вологи.

Посіви ріпаку заселятимуть прихованохоботники, хрестоцвітні блішки, піщані мідляки, в осередках шкодитимуть личинки ріпакового пильщика.

Плодові насадження заселятимуться садовими довгоносиками. Повсюдно, із зростанням температурного режиму відроджуватимуться кліщі, попелиці, щитівки, несправжньощитівки, листоблішки.

Поділитися:

Дата: 04.04.2018 | 17:12


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

67

Всього одужало

4

Всього хворіє

62

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога