Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Чуття єдиної родини.

Дворічна праця колективу ентузіастів, що взялися за створення літопису рідного краю, завершилася успішно – з видавництва надійшли перші екземпляри книги «Снігурівщина: із минулого – в майбутнє». Видання буде доступним широкому загалу: у бібліотеки, школи, сільські та міську ради надійде 800 екз. книги. На жаль, у вільному продажу книги не буде, оскільки власних коштів у нашої творчої групи немає, а наші міські книгарні не знайшли змоги закупити її.

Дійсно, мов птах Фенікс із попелу, із небуття постало перед нами життя предків від первісних часів і до сьогодення. Вперше в історії краю з’явилося ґрунтовне видання (660 стор.), в якому зібрані в системі матеріали про найважливіші події в краї, про внесок наших земляків у розвиток провідних сфер народного господарства, про визначних та непересічних особистостей.

Книга складається з різнопланових матеріалів: тематичних статей, архівних документів, матеріалів місцевих музеїв, спогадів старожилів та ветеранів краю, студентських досліджень, журналістських нарисів тощо. Подається грунтовна характеристика природно- кліматичних умов, змін адміністративно-територіального підпорядкування, розгорнута статистика краю тощо.

Історія краю, розвиток різних сфер життєдіяльності місцевої громади висвітлені в контексті загальнодержавних подій. Також автори потурбувалися про те, щоби читач зі сторінок книги відчув подих нового часу.

Особливістю даного видання є те, що в нього немає одного автора, бо воно створювалося об’єднаними зусиллями місцевих ентузіастів-краєзнавців, серед яких вчителі, журналісти, працівники культури, органів місцевого самоврядування, державні службовці, школярі, старожили Снігурівщини.

Творчий колектив працював тривалий час і відкрито, постійно запрошував усіх бажаючих долучитися до спільної роботи (досить нагадати, що було направлено близько ста листів у всі партійні осередки краю, звернень до підприємців і фермерів, депутатів усіх рівнів, неодноразово робота колективу висвітлювалася на сторінках районної газети, в інтернет-виданнях, ми виступали перед освітянами району, був оголошений конкурс-огляд на кращий запис спогадів старожилів, розповсюджено 1 000 екз. листівок серед населення!). Тож тепер усім критикам, що про щось не написали, пропустили, можемо відповісти: «Об’єднуйтеся й продовжіть розпочату справу. Готуйте до видання другий том нашої історії!».

Підсумовуючи проведену роботу, колектив авторів прийшов до переконання в тому, що об’єднуючим фактором для всіх співгромадян району є саме наша спільна історія. Наша мала батьківщина – це місце нашої сили, яке є фундаментом для нового кроку в розвитку нашого спільного роду: снігурівської громади. Наш спільний рід – це наші сім’ї, родичі, трудові колективи, друзі й однодумці.

Ми всі дуже різні за своїми уподобаннями, поглядами, стремліннями, однак водночас є єдиним цілим. Нас єднає спільна територія; час, відведений природою й історією для набуття досвіду; різнобічні й унікальні таланти й дари, дані долею кожному. Ми не випадково народилися саме на цій землі й маємо своє певне призначення в житті.

Тож робота над книгою стала фактом практичного напрацювання досвіду того, як «не за страх чи гроші, а за совість», тобто заради благородної ідеї ми повинні об’єднуватися, забувши про суперечки.

Перш за все ми керувалися тим принципом, що нова епоха – це етап напрацювання в суспільстві колективістської свідомості. Сьогодні менш актуальними є особистісні досягнення. Важливіше – вміння збирати колектив однодумців, правильна організація його роботи, створення умов для реалізації кожного члена колективу, його розвитку, вміння побачити цінність всіх без винятку. Групова робота вчить ставити інтереси колективу вище власних амбіцій, вимагає оволодіння навичками не управляти, а узгоджувати інтереси всіх учасників, Адже майбутнє – за системою самоврядування, яка головним принципом передбачає саме узгодження й гармонізацію інтересів сторін.

Відверто скажу, не все із задуманого вдалося втілити, але це не викликає песимізму, а навпаки, дарує перспективи на подальше життя. Вже народжуються ідеї, які з часом стануть новими проектами. Тож запрошуємо до громадської організації «Творча група «Фенікс», усіх,снігурівчан, що бажають, щоб їх життя у будь-якому віці було повнокровним, змістовним і яскравим.

 

Чимбір Наталя – голова ГО «ТГ
«Фенікс», член Національної спілки
журналістів України, універсолог.

Поділитися:

Дата: 02.04.2018 | 18:57


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

30

Всього одужало

4

Всього хворіє

25

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога