Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Їм не байдужа доля Батьківщини

Військовий з РПГ-7 в центрі на фото:
наш загиблий земляк-доброволець
Андрій Беленець.

14 березня Україна вшановує людей, які за покликом серця, а не за повісткою військомату стали на захист кордонів Батьківщини.

Навіть побіжний історичний екскурс свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорізьку Січ – воєнізовану структуру із добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Далі – легіон Українських січових стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах.

Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки.

Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист вітчизни. Але найновіший приклад – це Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини, спочатку пішли на Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії.

Саме 14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

Тоді ж була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки.

Українські добровольці стали гордістю українського народу та водночас головним болем кремлівських посіпак. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Чимало і наших земляків зі Снігурівщини пішли добровольцями захищати нашу Батьківщину. На жаль, один із них – Андрій Беленець загинув під час бойових дій.

Андрій Анатолійович Беленець народився 18 листопада 1968 року в місті Херсоні. Навчався і проживав у місті Херсоні. Був кандидатом у майстри спорту з самбо і дзюдо. Строкову службу проходив у внутрішніх військах у Салікамську. За мужність та сміливість був представлений до державної винагороди за зразкове блискавичне виконання бойової спецоперації.

Андрій Анатолійович ніколи не залишався байдужим до долі свого народу і долі країни. І тоді, у березні 2014 року, коли почалась російсько-українська війна, він пішов до військомату, щоб піти обороняти від окупантів рідну землю, але отримав відмову за віком.

25 травня 2014 року Андрій Анатолійович приїхав до Кіровограду щоб записатися добровольцем в добровольчий батальйон. Пізніше потрапив до Слов’янська, а звідти в Донецьк, де брав участь у бойових діях у складі добровольчого батальйону “Правий сектор”.

25-го липня 2014 року після 16-часового бою біля села Піски (Ясинуватський район) Донецької області від вибуху гранати – не бажаючи опинитись в полоні, підірвався разом з чотирма терористами, які його оточили. Похований в с. Новокиївка, Снігурівський район, Миколаївська область. Вдовою залишилася дружина Ірина, а без батька – донька Олександра та сини Андрій та Артем.

Пам’ять про Героя, який віддав життя за Україну, назавжди залишиться в серцях снігурівчан.

Вічна слава Герою, який стояв до останньої краплі крові!

Велика шана тим сміливцям, які першими встали на захист нашої держави, які не побоялись ні війни, ні смерті, які мали свою принципову патріотичну позицію. Саме завдяки їм ворог зрозумів, що українці – єдиний народ і перемога буде за нами.

Слава Україні!

Героям слава!


Дата: 14.03.2018 | 15:55


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

21 вересня 2018 року
08:30

Урочисті заходи з нагоди Дня партизанської слави України.

Місця проведення:

  • біля стели загиблим воїнам-снігурівчанам (навпроти будівлі РДА);
  • біля братської могили членів підпільної групи Іди Лауди (біля УК ІЗС).

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України