Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

Снігурівчани відзначили День визволення Снігурівки від нацистських загарбників

Чимало часу минуло від того знаменного для Снігурівщини дня, коли 14 березня 1944 року в ході успішно проведеної військом Третього Українського фронту Березнегувато-Снігурівської операції було звільнено нашу маленьку батьківщину від нацистів.

74 роки тому, в березневі дні 1944 року, землі нашого району було звільнено від нацистських загарбників. Сьогодні ми знову згадуємо страшні роки фашистської окупації та радісні дні визволення від нацистських загарбників. Згадуємо про тих, хто воював з сильним і підступним ворогом на фронтах Другої Світової війни, протистояв гітлерівцям в підпіллі й партизанських загонах, хто не побачив світлого березневого дня 1944 року.

Під час визволення снігурівщини відзначилися кінно-механізована група І.Плієва, 5-та та 6-та ударні армії генерала Цвєтаєва та Шльоміна, 37-й стрілецький корпус генерала Горохова, а також танкісти мехкорпусу генерала Танасчишина. Саме останні разом з передовими частинами 5-ї ударної армії в період з 6 по 17 березня замкнули кільце навколо гітлерівського котла у ході відомої Березнегувато-Снігурівської операції.

Активні наступальні дії наших військ призвели до повної ліквідації восьми ворожих дивізій, втрати повної боєздатності 6-ї армії «месників». В полон потрапили понад 50 тисяч нацистів. Звільнивши Березнегувате, Снігурівку, радянські війська з боями зайняли ще 50 інших населених пунктів. Це була одна зі славних сторінок нашої історії до остаточної перемоги у 1945-му.

І сьогодні ми повинні пам’ятати про тих снігурівчан, які воювали на фронтах Другої світової війни (а це півтори тисячі чоловік).

840 наших земляків полягли смертю хоробрих, 245 були відзначені державними нагородами.

Сьогодні, 14 березня 2018 року, з нагоди Дня визволення міста відбувся пам’ятний мітинг та покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам-снігурівчанам у Другій світовій війні. У заходах взяли участь керівництво району та міста, представники районної ради ветеранів та мешканці міста. Пам’ятні заходи також відбулися і біля інших пам’ятних знаків нашого міста.

Під час хвилини мовчання снігурівчани схилили голову перед предками, що мужньо стояли за Батьківщину. Ми завжди пам’ятатимемо про полеглих за звільнення нашого міста, співвітчизників, загиблих на окупованій території, у концтаборах, на фашистській каторзі.

Вічна пам’ять тим, кого вже немає серед нас, але їх подвиги будуть жити в пам’яті і серцях снігурівчан. Ми у вічному боргу перед нашими визволителями – пам’ятаймо про це!

Історія знову перевіряє український народ на міцність, але ми впевнені, що нам вдасться вистояти і перемогти. Наше покоління з честю успадкувало приклад сили духу, патріотизму і боротьби за мир на нашій землі. Саме подвиги ветеранів надихають нас на нові звершення в ім’я захисту України.


Дата: 14.03.2018 | 9:33


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

21 вересня 2018 року
08:30

Урочисті заходи з нагоди Дня партизанської слави України.

Місця проведення:

  • біля стели загиблим воїнам-снігурівчанам (навпроти будівлі РДА);
  • біля братської могили членів підпільної групи Іди Лауди (біля УК ІЗС).

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України