Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

«Загиблі Герої назавжди залишаться в серці кожного українця»: сотні миколаївців вшанували пам’ять та подвиг Героїв Крут

У понеділок, 29 січня, сотні жителів міста Миколаєва – керівництво області, представники духовенства, військовослужбовці, молодь та небайдужі городяни зібралися біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, щоб вшанувати подвиг Героїв Крут та 100-річчя бою під Крутами.

«29 січня триста наших юнаків відали своє життя і пішли в останній бій у своєму житті. Це наші спогади, наша спадщина. Я вважаю, що це наші українські спартанці, про них треба писати книжки, складати легенди, розповідати. Я з великою повагою і пошаною хочу сказати, що сьогодні ми знаходимося тут, біля пам’ятника Небесної сотні… коли люди віддали своє життя в Революції гідності, яка призвела і дала можливість нам об’єднавши зусилля сьогодні будувати Українську Соборну Самостійну Державу. Хочу наголосити на тому, що Миколаївщина теж має своїх спартанців, теж має своїх Героїв Крут. Більше 150 осіб Миколаївщина втратила на Сході нашої країни, виборюючи нашу незалежність. З великою вдячністю і пошаною, я ставлюся до будь-якої людини, яка сьогодні завдячуючи своїй небайдужості, може стати до будівництва нашої держави. Бо коли ми були байдужими, то втратили нашу церкву, коли ми були байдужими – над нами знущалися, кріпачили, коли ми були байдужими це призвело до того, що нас знищували. Але ми довели, що ми – непереможна нація!», – звернувся до присутніх голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

Молебень за загиблими провели священнослужителі  Миколаївської єпархії Української Православної церкви Київського Патріархату.

Наприкінці присутні поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні, аби вшанувати пам’ять загиблих Героїв.

Для довідки:

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути Чернігівської області відбувся Бій під Крутами. Наступ більшовицької армії було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на кілька днів. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський договір, який врятував молоду українську державність.

Більше фото за ПОСИЛАННЯМ. 


Дата: 29.01.2018 | 15:24


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України