Щодо дотримання суб`єктами господарювання, які здійснюють первинне виробництво риби, інших водних живих ресурсів вимог Закону України «Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них».
Цей Закон визначає основні правові і організаційні засади забезпечення якості та безпеки риби, інших водних живих ресурсів, виготовленої з них харчової продукції для життя і здоров’я населення та запобігання негативному впливу на довкілля у разі вилову, переробки, фасування та переміщення через митний кордон України.
Вимоги до вирощування риби, інших водних живих ресурсів
Вирощування риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх ділянках) та континентальному шельфі України дозволяється суб’єктам господарювання за наявності позитивної ветеринарно-санітарної оцінки стану (визначає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини) водних об’єктів. Якість та безпека живої риби, інших водних живих ресурсів, вирощених у ставках, інших водних об’єктах (їх ділянках), підтверджуються ветеринарним свідоцтвом, яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, один раз на рік на всю партію вирощених живої риби або інших водних живих ресурсів.
Спеціальне використання риби, інших водних живих ресурсів та вимоги до продуктів лову
Спеціальне використання риби, інших водних живих ресурсів здійснюється суб’єктами господарювання, їх об’єднаннями переважним чином за плату в межах встановлених лімітів (квот) за наявності ліцензій (дозволів) та позитивних ветеринарно-санітарних оцінок стану промислових ділянок рибогосподарських водних об’єктів загальнодержавного значення і показників безпеки риби, інших водних живих ресурсів (визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини). Порядок видачі ліцензій (дозволів) та порядок здійснення спеціального використання риби, інших водних живих ресурсів визначаються чинним законодавством. Частину третю статті 3 виключено Періодичність контролю показників безпеки продуктів лову визначається чинним законодавством. Продукти лову, які містять токсичні речовини, що перевищують встановлені допустимі рівні, чи з наявністю паразитів понад встановлені норми за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, підлягають утилізації згідно з вимогами чинного законодавства. У період ускладнення санітарно-епідемічної або епізоотичної ситуації у рибогосподарських водних об’єктах спільне рішення щодо реалізації чи утилізації продуктів лову приймається центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, у сфері ветеринарної медицини.
Переробка продуктів лову
Оператори потужностей повинні розробити та запровадити ефективну систему НАССР, що дозволяє контролювати всі небезпечні фактори, які можуть впливати на якість та безпечність харчової продукції.
Державний контроль та нагляд за безпечністю та якістю продуктів лову та харчової продукції з них
Державний контроль та нагляд за безпечністю та якістю продуктів лову та харчової продукції з них здійснюються під час їх виробництва, зберігання, транспортування, реалізації, використання, утилізації чи знищення і надання послуг у сфері громадського харчування центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах ветеринарної медицини, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту прав споживачів, у межах їх повноважень. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері рибного господарства, бере участь у заходах з контролю та нагляду за безпечністю та якістю продуктів рибного лову, харчової продукції при їх виробництві, зберіганні, транспортуванні, реалізації, використанні та утилізації.
Державний контроль та нагляд за якістю та безпекою риби, інших водних живих ресурсів та харчової продукції з них, що призначаються для експорту, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини.
Порядок здійснення державного контролю та нагляду за суб’єктами господарювання, які виробляють, зберігають, транспортують рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них, що експортуються, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері ветеринарної медицини.
Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Снігувського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
Дата: 01.12.2020 | 15:52 |
Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:
До уваги населення!
Ви можете змінити постачальника газу, обравши найбільш оптимальний для себе варіант та економити. До обрання найбільш вигідної ціни ви можете скористатися сайтом «ГАЗОТЕКА» https://gasoteka.ua-energy.org. За допомогою цього ресурсу також є можливість змінити постачальника газу в режимі онлайн. Також змінити постачальника ви може звернувшись до офіційних представництв обраної компанії. Дізнатись адреси офіційних представництв та перелік документів […]
Повідомлення RASFF стосовно виявлення несанкціонованої речовини у насінні кунжуту
Снігурівське міжрайонне управління інформує, що до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (далі-Головне управління) отримано лист Держпродспоживслужби від 15.01.2021 № 11.1.3-26/690 «Щодо повідомлення RASFF № 2020.6032 – fup 5». Відповідно до повідомлення, стосовно виявленння несанкціонованої речовини – оксид етилену (0.48 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалось з Індії (експортер: Talakshi Lalji & Co, Mumbai) через Нідерланди (імпортер: Dipasa Europe B. V., […]
Привітання голови Снігурівської районної державної адміністрації Івана Зубрицького з Хрещенням Господнім
Щиро вітаю з одним із найбільших православних свят – Хрещенням Господнім! Водохреща – одне з найдавніших християнських свят, коли душа очищається від суєти і печалі, наповнюється світлом, добротою, любов’ю. Шановні мешканці Снігурівщини! Нехай священна Йорданська вода очистить ваші душі від усіх тривог і негараздів, а Господь наповнить ваше життя радістю і світлом, обдарує міцним здоров’ям, енергією та довголіттям. Зичу […]
“Хочу, щоб ви почали активну роз’яснювальну роботу”, – голова ОДА звернувся до представників місцевої влади
В понеділок, 15 січня, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім та голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва провели відеоселекторну нараду із представниками місцевої влади та громад в рамках процесу створення платформи знань про сучасний відкритий ринок природного газу в Україні та проведення активної роз’яснювальної роботи про можливість зміни постачальника газу. У нараді також взяли […]
Зміна і поновлення договору оренди земельної ділянки
Внесення змін до договору оренди земельної ділянки В ч. 1 с. 651 Цивільного Кодексу України та ст. 30 Закону України “Про оренду землі” йдеться про те, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, у письмовій формі, шляхом укладення додаткової угоди, якщо інше не встановлено договором або законом. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди […]
