Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

У Снігурівці вшанували пам’ять жертв голодоморів

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років. Спланований сталінським режимом геноцид був покликаний зламати волелюбний дух українців і перетворити Україну на сировинний придаток комуністичної радянської імперії. Це був небачений за своїм цинізмом і жорстокістю геноцид, наслідки якого ми відчуваємо й досі.

У суботу, 28 листопада 2020 року, снігурівчани зібрались біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, аби вшанувати пам’ять жертв цієї жахливої трагедії та схилити голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. У заходах брали участь голова райдержадміністрації Іван Зубрицький, міський голова Інна Бойко разом з секретарем міської ради Сергієм Верловицьким, перший заступник міського голови Андрій Гищак та мешканці міста.

На вшанування світлої пам’яті жертв голодоморів в Україні, настоятель Храму Святого Миколая Зимового отець Василь відслужив пам’ятну панахиду, після якої присутні поставили лампадки та поклали квіти й колоски пшениці до пам’ятного знаку тим, хто загинув від голоду.

Десятки років замовчувалася правда про страшні 1932-1933 роки. Завдяки спогадам людей, архівам тепер ми знаємо, що в дійсності тоді відбувалося в Україні.

За даними Інституту національної пам’яті, від штучного голоду в Україні померло від 4,5 до 7 мільйонів людей. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. Радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів, тому точну кількість жертв порахувати неможливо. Мільйони українців так і залишились невідомими, безіменними та непорахованими.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Також це на міждержавному рівні визнали 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

 

Поділитися:

Дата: 28.11.2020 | 16:33


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

414

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога