Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Україна робить усе, щоб бути рівноправним членом ЄС – Глава держави

Україна має не просто стати членом Європейського Союзу, а бути рівноправним учасником об’єднання європейських держав, переконаний Президент Володимир Зеленський. Про це він заявив у спільному з Президентом Польщі Анджеєм Дудою інтерв’ю українським і польським журналістам у межах поїздки до Одеси.

«Для мене найголовніше, щоб Україна не тільки була членом ЄС, для мене важливо, щоб Україна була рівноправним членом. Я хочу, щоб Україну запрошували в ЄС. Ми хочемо бути за цим столом перемовин і цінностей на однаковому рівні і з однаковим статусом», – наголосив Глава Української держави.

«Це важливо. І для цього ми робимо все, щоб бути рівноправними партнерами», – додав Володимир Зеленський.

Він висловив подяку Республіці Польща й особисто Президенту Анджею Дуді за постійну підтримку України, її суверенітету й територіальної цілісності разом з іншими країнами ЄС.

 

Глава держави нагадав, що для набуття членства у Євросоюзі країни, які прагнуть до нього приєднатися, мають виконати чимало умов.

«Політики – і українські, і європейські – кажуть, що шлях до ЄС – це шлях з двостороннім рухом, один одному назустріч. Але ніхто не каже, що на цій дорозі багато смуг: багато чого повинна зробити країна, аби стати членом ЄС. Це і незалежна антикорупційна політика, і привабливий інвестиційний клімат, і, до речі, інфраструктура, яку ми активно будуємо», – сказав він.

Володимир Зеленський наголосив, що ментально українці – це європейці. Він нагадав, що свого часу було чимало суперечок щодо вступу в Євросоюз таких країн, як Польща, Румунія, Словаччина, а нині вони є членами ЄС.

«Ми зараз бачимо результат», – констатував Президент України.

На запитання журналіста про те, чи можливий момент, коли Україна та Польща сядуть по один бік «столу» Європейського Союзу, Глава держави відповів: «Обов’язково буде такий момент».

Анджей Дуда зі свого боку відзначив, що Польща завжди підтримувала європейські прагнення України.

«Україна завжди була у Європі, а питання приналежності до ЄС – це питання політичного характеру, й це вимагає змін і багатьох реформ, які мають бути проведені в Україні», – сказав він.

Президент Польщі зауважив, що завжди стояв на позиції, що держави, які хочуть вступити до ЄС, повинні мати перспективу вступу – двері ЄС мають бути відчинені.

«Україна прямує до ЄС, а ми її на цій дорозі підтримуємо, і доказом цього є мій візит», – наголосив Анджей Дуда.

Щодо історичного аспекту двосторонніх відносин України та Польщі Володимир Зеленський висловив задоволення тим, що під час спілкування з Анджеєм Дудою вони були дуже відкритими в обговоренні питань історичної пам’яті.

«Ми повинні бути реалістами, без сентиментів. На нашому рівні ми домовилися, що пройдемо всі ці питання, тому що ми живемо поруч, ми сусіди й будемо сусідами назавжди», – сказав Президент України.

Він наголосив, що питання історичної пам’яті повинні вирішувати історики, професіонали, а не політики.

«Тому важливо, що сьогодні як політичне питання – питання історичної пам’яті знято повністю. Це важливо. Ніяких суперечок між нашими країнами в майбутньому не повинно бути», – резюмував Володимир Зеленський.

Президент України також зауважив, що сьогодні в Одесі відбувся українсько-польський економічний форум, який відкривали президенти двох країн та очільники профільних міністерств. У зустрічі взяли участь близько 50 українських та 30 польських компаній. Багато уваги було приділено питанням розвитку інфраструктури.

«Я не побачив сьогодні жодного моменту, фундаментальної напруги, які б розділяли наші країни», – наголосив Президент України.

Поділитися:

Дата: 16.10.2020 | 21:12


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

71

Всього одужало

4

Всього хворіє

66

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога