Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Організація інклюзивного навчання в закладах освіти Снігурівщини

Інклюзивна освіта – гнучка, індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах закладів освіти. Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. Навчання в інклюзивних закладах є корисним, як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для дітей з типовим рівнем розвитку, членів родин та суспільства в цілому.  Процес впровадження  та розвитку інклюзивної освіти на Снігурівщині покликаний на те, щоб  кожна дитина, у тому числі з особливими освітніми потребами, почувала себе повноцінним учасником суспільства в цілому.

Станом на 01 жовтня 2020 року на обліку в Інклюзивно-ресурсному центрі Снігурівської районної ради Миколаївської області перебуває на обліку 172 дитини, з них –  19 дітей дошкільного віку, 148 –  шкільного віку, із сільської місцевості – 88 дітей, місто – 84. ІРЦ Снігурівської районної ради укомплектований кадрами та необхідним обладнанням для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки та надання якісних корекційно-розвиткових послуг.

У вересні 2020-2021 навчального року відповідно до висновків про психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ Снігурівської районної ради в 4 закладах дошкільної освіти та 12 закладах  загальної середньої освіти  відкрито   5 інклюзивних груп та 22 інклюзивні класи, де здобувають освіту 40 дітей з особливими освітніми потребами. З них у Снігурівській громаді організовано інклюзивне освітнє середовище для  20 дітей з особливими освітніми потребами, в Горохівській – для 3, у Широківській – для 1, в Снігурівському районі – для 15.

Протягом вересня 2020 року фахівці ІРЦ Снігурівської районної ради взяли участь у командах психолого-педагогічного супроводу та надали методичну допомогу педагогічним колективам ЗДО №1 м. Снігурівка,  Снігурівського ЗЗСО №1 та Снігурівського ЗЗСО №3, Горохівського, Баратівського та Червонодолинського ЗЗСО щодо організації інклюзивного навчання.

Варто зазначити, що завдяки тісній співпраці та взаємодії між керівниками місцевої влади, відділів освіти та закладів освіти, ІРЦ Снігурівської районної  ради й батьківської громадськості району діти з особливими освітніми потребами отримують якісні психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги за місцем навчання та проживання.

Поділитися:

Дата: 02.10.2020 | 12:03


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

67

Всього одужало

4

Всього хворіє

62

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога