Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Електронне
звернення

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Платити чи не платити – вибір за пацієнтом

Відповідно до законодавства України пацієнт має право обрати лікаря, який надає первинну медичну допомогу (далі – ПМД), незалежно від зареєстрованого місця проживання такого пацієнта.

Саме з 2018 року серед населення Снігурівського району досить активно проводилася робота щодо організації підписання  таких декларацій з самостійно, на власний розсуд пацієнта, обраним лікарем з числа осіб, які зазначені в договорі про медичне обслуговування населення, укладеному з Національною службою здоров’я України.

Отже, декларація про вибір лікаря – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря.

Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України (далі – НСЗУ), що оплата за його, пацієнта, обслуговування має надходити у вибраний ним медичний заклад.

Тобто, той, хто підписав декларацію, автоматично набув право на БЕЗКОШТОВНЕ отримання низки медичних послуг, що надаються на первинній ланці лікарем загальної практики – сімейним лікарем.

Звернення до лікарів-спеціалістів призначені сімейним лікарем, також оплачуються НСЗУ.

Якщо ж пацієнт звертається до лікарів-спеціалістів за власним бажанням, він самостійно повинен сплатити вартість візиту. Оплату послуг повинні здійснити і ті особи, які не уклали декларації з сімейними лікарями та самостійно звернулися за послугами відразу до лікаря-спеціаліста.

Така оплата регламентується законодавством, відповідно до якого заклади охорони здоров’я можуть використовувати для підвищення рівня якості медичного обслуговування населення кошти, отримані від юридичних та фізичних осіб. Заклади охорони здоров’я встановлюють плату за послуги з медичного обслуговування, що надаються поза договорами про медичне обслуговування населення.

В переліку таких платних послуг, визначених Кабінетом міністрів України, зазначено лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря.

Саме про це йшлося на сесії Снігурівської районної ради 4 серпня 2020 року, на якій голова райдержадміністрації Іван ЗУБРИЦЬКИЙ запропонував, в межах чинного законодавства, розробити та затвердити тарифи на медичні послуги для осіб, які не уклали декларації з лікарями-сімейниками або самостійно відвідали лікаря-спеціаліста, а також Положення про платні послуги, в якому чітко зазначити на які рахунки повинні надходити кошти за такі послуги, їх цільове використання, контроль за організацією і якістю надання цих послуг населенню та інше.

Тарифи на платні послуги, що надають лікувально-профілактичні державні і комунальні заклади охорони здоров’я, встановлюють обласні державні адміністрації, крім тих які встановлюються органами місцевого самоврядування відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування»: тарифи на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, послуги з постачання гарячої води, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Тож, можливо спочатку необхідно розібратися, зрозуміти, а вже вирішувати платити чи не платити – справа кожного. Не хочеш платити – підпиши декларацію з лікарем.

Поділитися:

Дата: 26.08.2020 | 15:38


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

237

Всього хворіє

198

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога