Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Електронне
звернення

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Управління соціального захисту населення роз’яснює: «Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів»

Кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Обов”язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Якщо місце проживання чи перебування  батьків невідоме або вони ухиляються від сплати аліментів, або  не мають можливості утримувати дитину, призначається  тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального становища сім’ї, в якій виховується дитина. Виплата державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Порядок призначення  та  виплати  тимчасової державної  допомоги  дітям визначений       постановою Кабінету Міністрів України  від 22 лютого 2006 р. N189.

Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років у разі, коли:

 • відомості  про  одного  з  батьків  (платника аліментів), які внесено до  Єдиного реєстру  боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;
 • стосовно    одного   з   батьків   здійснюється   кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення   волі,   якого   визнано   в   установленому  порядку недієздатним,  а  також  перебуває на строковій військовій службі;
  –      місце проживання (перебування)   одного  з  батьків  не встановлено.

       Тимчасова допомога не призначається, якщо:

 • дитина  перебуває  під  опікою  чи піклуванням або на повному державному утриманні;
 • відсутні  відомості про одного з батьків (платника аліментів) у Єдиному реєстрі боржників;
 • заявник  у місячний строк не подав необхідних документів, які додаються до заяви.

Тимчасова допомога призначається та виплачується за місцем проживання (перебування)  одного з батьків, який утримує дитину, у разі її неотримання за зареєстрованим місцем  проживання.

Для  призначення тимчасової допомоги одержувач подає:

 • заяву  за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

–      копію свідоцтва про народження дитини;

 • декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням  усіх  видів  соціальної  допомоги  (заповнюється  на підставі  довідок  про  доходи  кожного  члена  сім’ї).

Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

 • рішення суду  (виконавчий  лист)  про  стягнення  з  одного з батьків  аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом шести  місяців, що передують місяцю звернення;
 • довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального  провадження  або  про  його перебування на примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому   порядку  недієздатним,  а  також  перебування  на строковій   військовій  службі;
 • повідомлення органу внутрішніх справ  про  те,  що  місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.
  Відповідальність  за  достовірність  наданої  інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх розміру покладається на одного з батьків.

У разі  поновлення   виплати   аліментів  один  з  батьків зобов’язаний  в  триденний строк письмово повідомити про це орган соціального захисту населення для припинення виплати.

Тимчасова  допомога  призначається  кожні  шість  місяців починаючи  з  місяця,  в  якому  подано  заяву з усіма необхідними документами у розмірі різниці між 50 відсотками  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та  середньомісячним  сукупним  доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Виплата тимчасової допомоги припиняється у разі:

 • встановлення місця  проживання (перебування)  особи,  яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду;
 • виявлення  обставин,  що  свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину;
 • досягнення дитиною 18-річного віку;
 • виконання в повному обсязі зобов’язань  одного  з  батьків щодо  сплати  аліментів у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон;
 • влаштування дитини до відповідної  установи  (закладу)  на повне державне утримання;
 • скасування або визнання усиновлення недійсним;
 • усиновлення дитини (чоловіком матері або дружиною батька);
 • відмови від стягнення аліментів;
 • добровільного виконання рішення суду особою,  зобов’язаною  сплачувати аліменти;

–     скасування в установленому законодавством порядку рішення
суду щодо стягнення аліментів;

 • смерті дитини, якій була призначена тимчасова допомога;
 • смерті   одного   з   батьків,  зобов’язаного  сплачувати аліменти, або  визнання  його  в  установленому  порядку  безвісти відсутнім чи оголошення померлим;
 • позбавлення  в  установленому  порядку  одного з батьків, який утримує дитину, батьківських прав;
 • відібрання дитини від  одного  з  батьків,  який  утримує дитину, без позбавлення батьківських прав;
 • встановлення над дитиною опіки чи піклування;
 • сплати аліментів одним з батьків.

Про виникнення  зазначених  у цьому пункті обставин одержувач  зобов’язаний  повідомити  у  десятиденний  строк орган соціального захисту населення.

У  разі  коли  одержувачем  навмисно  подано  недостовірні відомості,  що вплинули або могли вплинути на  встановлення  права  на  тимчасову  допомогу  та визначення її розміру, а також у разі неповідомлення або невчасного повідомлення про  виникнення  обставин,  за  яких  виплата  тимчасової допомоги припиняється,  на наступний строк допомога може бути призначена не раніше  ніж  через  12  місяців  з  місяця  виявлення  порушення (виникнення  обставин).

Суми наданої дитині тимчасової державної допомоги підлягають стягненню з платника  аліментів до Державного  бюджету України у судовому порядку.

З 1 січня 2021 року управління соціального захисту населення не приймає від осіб
заяв з необхідними  документами,  крім  надісланих  поштою або в електронній  формі.

З  1  березня  2021  р.  заяви  з  необхідними  документами приймаються  посадовими  особами територіальної громади виключно з формуванням електронної справи

За детальною інформацією з даного питання Ви можете звернутися до Управління соціального захисту населення Снігурівської районної державної адміністрації за адресою:  Снігурівський район м. Снігурівка вул. Центральна, 173 або за тел. 2 14 45, 2 26 05.

 

Головний спеціаліст УСЗН

Снігурівської райдержадміністрації

КОРСАКОВА І.

Поділитися:

Дата: 12.08.2020 | 16:35


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

237

Всього хворіє

198

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога