Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Aa Aa Aa
K   K   K  

З 1 січня 2018 року грошове забезпечення військовослужбовцям нараховуватимуть по-новому

30 серпня 2017 року уряд ухвалив постанову « Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Її проект розробило Міністерство оборони спільно з іншими силовими відомствами на виконання завдань Президента України-Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України.

Ухвалення постанови дасть змогу з 1 січня 2018 року встановити залежність розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням від прожиткового мінімуму. Окрім того, розміри основних видів грошового забезпечення (посадовий оклад та оклад за військовим званням) значно збільшаться порівняно з нинішніми. Збільшення посадових окладів відбудеться в середньому в 4,5 рази. Наприклад, посадовий оклад стрільця був 530 грн, став 2700 грн, командира танка був 720 грн, став 3170 грн, командира бригади був 1200 грн, став 7000 грн. Зміни торкнулися й окладів за військовим званням. Наприклад, розмір окладу за військовим званням «солдат» збільшився з 30 до 560 грн, за звання «майор» – зі 125 грн до 1420 грн. Таким чином, оклади за військовим званням підвищено в рази.

Ухвалення постанови також дасть змогу з 1 січня наступного року зменшити частку додаткових видів у структурі грошового забезпечення, Постановою скасовано 20 додаткових надбавок і винагород із 36, які існують на сьогодні. Це дає змогу по-перше, більш прозоро солдатові розуміти, які види грошового забезпечення він отримує й за що. І розмір додаткових видів виплат становитиме всього 40%. Ця постанова передбачає одну надбавку за особливості військової служби, що дасть змогу корегувати її розмір залежно від характеру та особливостей військової служби. Серед тих надбавок, котрі залишаться, – надбавка за вислугу років, яку визначають у розмірі до 50% від окладу за званням та від посадового окладу, надбавка за роботу з таємними документами, надбавка, як основна, за особливості військової служби. Також залишиться премія в розмірі, не нижчому як 10%. Залишаться загальнодержавні надбавки: за науковий ступінь; за вчені звання; за спортивні звання; за почесні звання; за кваліфікаційну категорію медикам; курсантська посадова надбавка, що залежить від складання сесії; винагорода за бойове чергування; винагорода за стрибки з парашутом; винагорода за водолазні роботи. Також зростуть розміри посадових окладів курсантів у середньому в 2,7 рази – з 208 грн до 560 грн, військовослужбовців строкової служби в середньому в 2,6 рази – зі 172 грн до 450 грн.

Цією постановою запроваджено таку новацію, як при рівняння посадових окладів окремих категорій сержантів до посадових окладів офіцерського складу. Зроблено це також з метою наближення до стандартів НАТО. Наприклад, заплановано визначити розміри посадових окладів за посадами « головний сержант роти» на рівні посади командира взводу, «головний сержант бригади» – на рівні посади заступника командира батальйону.

Військова служба за контрактом в Збройних силах України

  • це почесний обов’язок громадянина для захисту своєї держави, її територіальної цілісності, своїх сімей та рідних;
  • це служба для справжніх чоловіків та жінок.

За більш детальнішою інформацією звертайтесь до Снігурівського районного військового комісаріату, який знаходиться за адресою: м.Снігурівка, вул. Жовтнева,82. тел. 2-11-74


Дата: 13.12.2017 | 14:26


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:


Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?

Loading ... Loading ...

Військова служба за контрактом у Збройних Силах України