Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Пробація в Україні. Історії засуджених, які отримали шанс на виправлення в громаді

У країнах Європи ув’язнення є винятковим заходом покарання. Адже вже давно доведено його негативний вплив на психіку та стиль поведінки будь-кого, хто хоч раз опинився за ґратами. Здебільшого ж у світі людей, які вчинили нетяжкі злочини та які не становлять небезпеку для життя і здоров’я інших людей, повертають на правильний шлях у громаді, де правопорушники й відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Такого засудженого можуть зобов’язати пройти реабілітацію для позбавлення від певних залежностей, призначити безоплатні роботи на користь громади, заборонити спілкуватися з певним колом осіб та визначити умови відбування покарання, за порушення яких таки можна потрапити за ґрати.

Такою альтернативою ув’язненню є пробація. Це шанс для людини, яка вчинила правопорушення, не стати злочинцем в очах громади, а виправити свою помилку на очах громади, компенсувати завдану матеріальну і моральну шкоду. За професійної підтримки працівників пробації, соціальних служб і активістів заручник свого фатуму відбуває призначене судом покарання, але не втрачає соціально корисних зв’язків, залишається у громаді і в родині, вчиться бачити свої помилки і їх виправляти, а також знаходить нових друзів і повертається до правослухняного життя.

В Україні таку практику запровадили у лютому 2015 року після ухвалення Закону «Про пробацію». Від 2017-го після рішення Кабінету Міністрів під керівництвом Державної установи «Центр пробації» в усіх містах та районах створені органи пробації, які не лише забезпечують контроль за виконанням покарань без позбавлення волі (як колись кримінально-виконавчі інспекції), а й з використанням сучасних міжнародних практик та інструментів виявляють причини, які спонукали людину до вчинення злочину, і сприяють у наданні комплексної допомоги для зміни способу життя, аби створити таке середовище, в якому правопорушник буде прагнути жити, не вчиняючи нових злочинів. Допомагають в цьому органи влади, громадські організації та небайдужі люди, які стають волонтерами пробації.

У спільному спецпроєкті ТСН.ua із Центром пробації і проєктом ЄС “Право-Justice” ми розповідаємо про приклади успішної соціалізації засуджених. Наші журналісти зустрілись у Ківерцях, Харкові, Білій Церкві та Чернігові з такими людьми, щоб дізнатися про роль Центру пробації у їхньому житті, особисті досягнення і плани на майбутнє, які ще не так давно могли бути зведені нанівець, якби вони таки потрапили за ґрати.

ОЛЕНА ТАБЕНСЬКА

Олена – мешканка Ківерців, що на Волині. До своїх 30 років вчинила не один злочин, серед яких найстрашніший – продаж власної дитини. Через непрості життєві умови та свою антисоціальну поведінку опинилися у місцях позбавлення волі. Її звільнили від виконання покарання зі встановленням іспитового терміну до досягнення її другою дитиною 5-річчя. Вона перебуває на обліку районного сектору філії Державної установи «Центру пробації».

Олена з чоловіком виховує власних двох дітей, прагне отримати освіту і стати масажисткою.

ГРИГОРІЙ ТОНКИЙ

Григорій – житель Чернігова із нелегкою долею, був неодноразово засуджений. В юні роки став наркозалежним. Після восьми тюремних термінів точкою неповернення для нього стала пробація, куди потрапив за останнім вироком суду.

Сьогодні чоловік зміцнює свою сім’ю, відновив втрачені зв’язки з рідними, займається будівельним бізнесом і став волонтером у центрі пробації, куди колись його і самого направили.

Мрія Григорія – власне житло.

АНДРІЙ МАТВЄЄВ
Андрій Матвєєв – мешканець Білої Церкви. Він пройшов важкий шлях наркомана, який втратив довіру найрідніших людей. Він розміняв навчання і престижне місце роботи на наркотики, які мало не вбили його. Тільки любов батьків врятувала йому життя. Він був засуджений, але тепер ходить до Центру пробації. Від початку 2020 року знайшов місце роботи, завів стосунки і повірив у себе, але досі боїться зірватися. У цьому йому допомагають близькі та спеціалісти Центру пробації.
ОЛЕКСАНДР МАНІФАТОВ

Олександр – мешканець Харкова. Колишній спортсмен, який обрав життя з наркотиками, за які і був засуджений. Судді дали йому другий шанс і замість терміну в колонії відправили на виправлення у громаді.

Він влаштувався на роботу і працює міським озеленювачем, виховує двох племінників. Зміни в чоловікові помічають рідні та оточення, але він досі боїться зірватися, адже наркотик “уміє чекати”.

Поділитися:

Дата: 10.07.2020 | 13:49


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

196

Всього хворіє

157

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога