Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

«Лише дотримуючись карантинних заходів, ми можемо уникнути захворювання на COVID-19», – інтерв’ю з головним лікарем Снігурівської ЦРЛ

Враховуючи ситуацію, яка склалася останніми тижнями в Україні з захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та поширенням різного роду чуток, міфів і хибних думок в соціальних мережах, ми запросили директора КНП “Снігурівська ЦРЛ” Миколу Ковригу надати офіційні коментарі з даного приводу.

Миколо Леонідовичу, що змінилось в режимі роботи лікарні після введення карантину?

Щодо роботи лікарні повідомляю, що вона працює в режимі обмеження планових госпіталізацій. Такі обмеження стосуються лише хворих, яким ця госпіталізація може бути відстрочена і не призведе до погіршення їх стану. Невідкладна допомога надається, незважаючи на епідемічну ситуацію. І користуючись нагодою доводжу до відома, що з 16 квітня 2020 року лікарня відновлює проведення медичних оглядів.

 

Як Ви ставитеся до посилення карантинних заходів, які нещодавно були введені Урядом?

Позитивно. Адже ті заходи, які запровадив Уряд, здійснюються з метою збереження життя і здоров’я українців. Звісно, деякі з них не до вподоби нашим громадянам. Проте, дотримуватись карантинних заходів вкрай необхідно, адже на те є вагомі причини, про які я зараз поясню. Треба мати на увазі, що хвороба поширюється вражаючими темпами. Лише протягом якихось трьох місяців коронавірус охопив весь світ, практично кожну країну. Сьогодні, на момент нашої розмови, в світі інфіковано понад 2 мільйони людей, з них близько 4-х тисяч українців. Шкода, що коли снігурівчани читатимуть це інтерв’ю, ці цифри вже будуть зовсім іншими, і не в кращу сторону, на превеликий жаль. Щодня кількість інфікованих у світі зростає на десятки тисяч, щодня тисячі людей гинуть. Специфічного лікування, як і вакцини від цієї хвороби на сьогоднішній день не існує. Нагадаю, що інкубаційний період COVID-19 від декількох днів до двох тижнів до моменту появи перших симптомів. Тобто, в цей період інфікована людина може заражати інших, навіть нічого не підозрюючи про власний стан здоров’я. Саме тому необхідно у повній мірі усвідомлювати масштаб цієї загрози і враховувати той гіркий досвід інших країн у боротьбі з цією хворобою. Усі мають розуміти, що таке самодисципліна і самоізоляція, аби не наражати своїх рідних та співгромадян на небезпеку. Особливо це стосується осіб, що повернулися із-за кордону, і які мають розуміти всю відповідальність перед громадою, аби не допустити масового зараження вірусом.

 

Розкажіть про наявне матеріально-технічне забезпечення лікарні. Чи готова лікарня до можливого спалаху COVID-19 в нашому районі?

Ну, почнемо з того, що у випадку виявлення хворих на COVID-19 їх відразу спецтранспортом направлятимуть в КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» або інший визначений заклад міста Миколаєва, де їм і будуть надавати необхідну медичну допомогу. Розміщення хворих на COVID-19 на базі інфекційного відділення Снігурівської ЦРЛ можливе лише за умови, якщо в обласних лікарнях не вистачатиме місць. На цей випадок, у нашому інфекційному відділенні облаштовано два бокси на двадцять ліжко-місць для ізоляції хворих та двоповерхове приміщення колишнього пологового відділення, яке буде використано для обсервації, де ми можемо розмістити до 40 осіб, у яких був контакт з хворими.

Що стосується матеріально-технічного забезпечення, то основні зусилля направлені на захист медичних працівників, які першими можуть зіткнутися з хворобою, спричиненою коронавірусом. Другим, не менш важливим завданням є недопущення внутрішньо-лікарняного інфікування пацієнтів. Отже, на сьогоднішній день у лікарні є чотири апарати штучної вентиляції легень. Завдяки виділеним коштам з районного бюджету було придбано 4000 пар оглядових рукавичок, 600 штук захисних комбінезонів, 32 респіратори класу захисту FFP3, 90 одноразових медичних халатів, медичні бахіли – 32 пари, два електрокардіографи, один з яких буде у інфекційному відділенні.

Крім того, замовлено значну партію медикаментів, дезінфікуючих засобів, безконтактні термометри. Найближчим часом плануємо закупити антисептиків на значну суму.

 

Нещодавно, деякі інтернет-видання писали про закупівлю лікарнею респіраторів класу захисту FFP3 вартістю 250 грн., при цьому ЗМІ пишуть, що ніби то їх реальна ціна значно нижча. Чи це дійсно так?

Зараз поясню. Питання полягає в актуальності ціни та їх наявності взагалі. Справа в тому, що коли ти бачиш ціну 150 чи 180 гривень, телефонуєш і уточнюєш їх наявність, тобі кажуть: «Ви знаєте, на жаль товару вже немає. Зателефонуйте через тиждень (або через якийсь інший проміжок часу)». Через тиждень телефонуєш – їх ціна вже на порядок вища. Навіть ці ж самі респіратори вже коштують 290 гривень.

 

Яка ситуація з кадровим забезпеченням? Чи достатньо в лікарні фахівців для боротьби з можливим спалахом інфекції в районі?

Важко сказати. Все буде залежати від можливих масштабів поширення інфекції. Ми разом з фахівцями ЦРЛ зробимо все, що від нас залежить. Але тут хочу відразу зауважити, що успіх подолання коронавірусної інфекції залежить не тільки від медиків. Як я уже сказав – багато чого залежить від самодисципліни та суворого дотримання карантинних заходів усіма мешканцями Снігурівщини.

 

Яка зараз ситуація в районі з респіраторними захворюваннями? Чи були підозри на COVID-19?

Ситуація цілком контрольована. Кількість хворих на ГРВІ не перевищує показники аналогічного періоду минулих років. Епідеміологічний поріг не перевищено. Підозр на COVID-19 на щастя не було. Хочу відразу зазначити, що днями мною була надана інформація деяким інтернет-виданням щодо ситуації з COVID-19 в районі. Але, ознайомившись з коментарями, розміщеними в соціальних мережах, я зрозумів, що населення м’яко кажучи налякане, що в свою чергу призводить до появи коментарів, які не відповідають дійсності. Користувачі соціальних мереж, дивлячись на гучні заголовки і не читаючи тексту, зразу розміщують свої хибні висновки в коментарях, що в свою чергу наштовхує інших на думку, що вже «кінець світу». Зрозуміло, що в демократичній державі кожен має право висловити свою думку з будь-якого питання. Але чиїсь хибні висновки не мають збурювати суспільство і сіяти паніку серед населення. Паніка ніколи не була на користь. Тому, ще раз наголошую – станом на 15 квітня 2020 року в районі немає осіб з підозрою на COVID-19. Крапка.

 

На сьогоднішній день усі пацієнти з пневмонією мають проходити тест на COVID-19? Ці люди дійсно підпадають під підозру, чи це тільки міра для профілактики?

Відповідно до діючих нормативних документів всі хворі з пневмоніями, незалежно від їх причини, обов’язково мають бути обстежені на коронавірус.

Трохи відступлю від теми запитання і відразу зауважу, що хворі на COVID-19, якщо такі будуть, вони такі ж самі люди як і всі інші. І у них можуть бути і інсульт, і інфаркт і інші захворювання, які потребують невідкладної допомоги. І така допомога їм має бути надана. Безумовно, при цьому необхідно дотримуватись необхідних протиепідемічних заходів.

 

Як ми знаємо, лікарня отримала 50 експрес-тестів для визначення захворювання на COVID-19. Багатьох мешканців цікавить, чи достатньо такої кількості?

Що стосується експрес-тестів, то на сьогоднішній день ми маємо 46 штук. 4 були використані – результат негативний.

Загалом, на сьогоднішній день обстеження на COVID-19 може бути проведено двома методами:

  • Проведення експрес-тестів;
  • Проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Полімеразна ланцюгова реакція є більш достовірним методом, але потребує дотримання певних умов, в першу чергу це стосується наявності одноразових пробірок з необхідним транспортним середовищем. Такі пробірки ми вже  замовили в Одеській вірусологічній лабораторії в достатній кількості і невдовзі ми зможемо відбирати матеріали для відправки на тест ПЛР в лабораторію. При цьому хочу наголосити, що для проведення експрес-тестів і тестів полімеразної ланцюгової реакції існують чітко визначені медичні накази, відповідно до яких ці обстеження власне і проводяться.

 

Щоб Ви порадили мешканцям району аби вберегтися від захворювання на COVID-19?

Ми всі повинні зібрати свої сили і мужність і дотримуватись вимог карантину. Зараз саме той час, коли треба не панікувати, а зібратись і бути готовими допомогти собі, своїм близьким та співгромадянам. Суворе дотримання правил особистої гігієни та соціального дистанціювання дасть достатньо шансів, аби вберегти себе та оточуючих. І найголовніше, що ці заходи не потребують значних матеріальних затрат. Ось основні поради, яких потрібно дотримуватись:

  • залишайтесь вдома, та не виходьте без нагальної потреби;
  • якщо ви все ж вийшли на вулицю – уникайте скупчень людей;
  • тримайте дистанцію 1,5 – 2 метри один від одного;
  • дотримуйтесь правил особистої гігієни, користуйтесь антисептиками, старайтесь не торкатись обличчя;
  • правильно використовуйте засоби індивідуального захисту;
  • попіклуйтесь про батьків та пам’ятайте, що літні люди знаходяться в зоні ризику;
  • якщо ви нещодавно повернулись із-за кордону – вам необхідно самоізолюватись мінімум на два тижні. У разі погіршення самопочуття негайно звернутись на гарячу лінію ЦРЛ за наступними номерами телефонів: (05162) 3-12-33, (05162) 2-12-92 або 103.

Ще один важливий момент – це інформаційна гігієна. Використовуйте лише надійні джерела інформації: офіційні сайти Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я, Кабінету Міністрів України, Національної служби здоров’я, Всесвітньої організації охорони здоров’я, органів центральної і виконавчої влади, місцевого самоврядування та місцеві друковані видання.

Ні в якому разі не довіряйте малознайомим сайтам з сумнівною інформацією. Особливо остерігайтесь сайтів з продажу «чудодійних» засобів чи препаратів від коронавірусу.

Наостанок, користуючись нагодою я хочу привітати усіх снігурівчан з прийдешнім святом Воскресіння Господнього і побажати добра та благополуччя. Нехай у ваших оселях завжди панує мир та достаток.

Разом з цим, я закликаю усіх мешканців району святкувати Великдень вдома. Богослужіння проходитимуть у прямому ефірі по телебаченню і для цього не потрібно відвідувати храми. Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких вам людей.

І пам’ятайте, що лише дотримуючись карантинних заходів, ми можемо уникнути захворювання на COVID-19. Будьте свідомими і залишайтеся вдома, якщо це можливо. Бажаю доброго здоров’я усім снігурівчанам!

 

Поділитися:

Дата: 16.04.2020 | 14:39


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

1

Всього одужало

1

Всього хворіє

0

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога