Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Нехай у світі мирно буде – сьогодні, завтра, назавжди!

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Снігурівському Будинку творчості дітей та юнацтва проведено захід «Нехай у світі мирно буде – сьогодні, завтра, назавжди!».  Це свято зі сльозами на очах. Скільки молодих українців загинуло в непривітних горах далекої країни! 31 рік тому матері нарешті зустріли своїх синів, зранених, втомлених «не своєю» війною. Відтоді їх називають «афганцями». Вони зберегли вірність військовій присязі й виконали свій інтернаціональний обов’язок.  Зустрітися з тими, хто вижив, згадати тих, хто загинув.

Через пекельні кола Афгану пройшли 168 снігурівчан.

Ми схиляємо голови перед вічною пам’яттю солдат та наших земляків Діденко Сергієм та Пеншиним Ярославом, які не повернулися живими на рідну землю. Цього лютневого дня відбулася зворушлива зустріч восьмикласників Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та вихованців БТДЮ з учасником бойових дій, воїном-інтернаціоналістом, членом районної організації Української спілки ветеранів Афганістану  Юрієм Зінковським та завідувачем музею воїнів-інтернаціоналістів Анатолієм Зайцем.

Оплесками вітала молодь почесних гостей.

Юрій Григорович по-військовому небагатослівний, лаконічний.   Гість розповів учням про свої військові будні, в яких було все: і кров, і сльози, і справжня дружба, і товариська підтримка. Саме такі хлопці, до останнього подиху виконували свій військовий обов’язок, довели, що слово патріотизм – це не порожні лозунги, це дійсна любов і відданість Вітчизні. Ветеран помітно хвилювався. Згадувати ті події, побратимів йому було невимовно важко, але так потрібно знову розповісти про них юним українцям, достойно вшанувати пам’ять про загиблих. «Мені приємно, що в залі стільки молоді. Ви – наше майбутнє, ви продовжуєте наші традиції. Я був командиром бойової частини, тому не вмію говорити багато, а кажу конкретно. Щиро бажаю вам здоров’я, миру, добра, наснаги і козацької звитяги, і щоб доля вас не цуралась!»

Завідувач музею Анатолій Заєць розповів про  створення музею у 2014 році, розміщені у ньому особисті речі загиблих, їхні листи рідним, фотографії, надіслані з Афганістану, листи від командування військових частин.

Разом із школярами почесні гості подивилися презентацію «Молодість, опалена війною» про воєнні будні солдат, послухали улюблені пісні про Афганістан.

Поезія, пісні, розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані та про Афганістан, пройшли крізь юні серця учасників заходу, і вони зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна.

Директор БТДЮ Ірина Юдченко вручила гостям подарунки – обереги, зроблені власноруч дитячими руками, висловила слова глибокої пошани, а від творчих колективів Будинку творчості дітей та юнацтва прозвучав пісенно-поетичний дарунок.

Урочисте патріотичне дійство за участю талановитої молоді справило дуже приємне враження на гостей. Після концерту школярі підходили до Юрія Зінковського, тепло спілкувалися з ним, робили світлини на згадку. Дивлячись на численні бойові нагороди сивочолого ветерана, спостерігаючи його військову виправку, яка не зникає з роками, пригадалися слова із улюбленої пісні афганців: «Люди, міцніші за броню…».

Летять… відлітають у вічність роки і, скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імена воїнів-афганців…усіх, хто захищав інтернаціональний обов’язок на території інших держав й виявив мужність і доблесть.

За вашу хоробрість та стійкість, відданість Батьківщині – низький уклін, дорогі земляки-афганці!

Поділитися:

Дата: 14.02.2020 | 19:34


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

246

Всього хворіє

207

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога