Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

У Снігурівському районі активізують роботу із запобігання незаконним вирубкам полезахисних лісосмуг

Днями у Снігурівській РДА відбулась нарада з питань протидії незаконної вирубки лісосмуг на території району. Нарада проходила під керівництвом голови райдержадміністрації Івана Зубрицького за участі голови районної ради Тетяни Мезіної, сільських голів, директора ДП «Березнегуватське лісництво» Миколи Полегкого, представників правоохоронних органів, відділу Держгеокадастру та сільгоспвиробників району.

Нарада була організована з метою координації дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів щодо запобігання незаконної вирубки, оскільки на території нашого району залишається напружена ситуація з винищенням полезахисних лісосмуг. Така безконтрольність може призвести до того, що вже скоро ми залишимось без посадок, а вони не тільки утримують вологу, а й захищають поля від ерозії. Це у свою чергу вкрай негативно вплине на врожайність сільськогосподарських культур.

«Як відомо, наш район не газифікований і люди опалюють свої помешкання твердим паливом або дровами. Тому, частина населення просто вимушена збирати сухостій або купляти дрова. Але, проблема в тому, що деякі особи просто незаконно наживаються, масово вирубуючи посадки», – зазначила перший заступник керівника Баштанської місцевої прокуратури Світлана Корженко.

Але окрім цього є ще один важливий момент — передача полезахисних лісосмуг та лісових масивів у комунальну власність органів місцевого самоврядування. В свою чергу Світлана Корженко наполягла на тому, щоб представники лісництва привели до відповідності усі документи, які необхідні для передачі лісових насаджень у комунальну власність. З даного приводу її також підтримав і Широківський сільський голова Сергій Пересунько.

«Для того, щоб ми могли працювати з лісопосадками, нам необхідні відповідні правовстановлюючі документи, на підставі яких сільська рада може прийняти відповідні земельні ділянки з лісопосадками в комунальну власність», – зазначив Сергій Пересунько.

Передача на баланс органів місцевого самоврядування лісосмуг дасть можливість врегулювати проблему вирубки і тим самим забезпечити законний продаж сухих дерев та дров населенню. Крім того, органи місцевого самоврядування зможуть самі в разі потреби ініціювати як санітарну вирубку лісу, так і висаджувати нові дерева.

Наразі залишається відкритим питання завезення дров з інших лісових господарств для реалізації населенню, оскільки в місцевих лісгоспах відсутні дрова на продаж.

В ході наради начальник Снігурівського відділу поліції Олег Цуріков зазначив, що за 2019 рік було зареєстровано 27 фактів незаконного порубу лісу, з початку 2020 року таких фактів було 8. Наразі правоохоронні органи також звертають особливу увагу на факти продажу дров, вивчаючи їх походження. Таким чином ряд осіб вже було притягнуто до адміністративної відповідальності за статтями 65 та 164 КУпАП.

Звертаючись до сільських голів та сільгоспвиробників, Олег Цуріков наголосив, щоб у випадку виявлення фактів незаконної вирубки вони негайно звертались до поліції. Сектор реагування патрульної поліції миттєво реагуватиме на дані факти.

«Ми готові виділити будь-яку кількість особового складу для проведення необхідних заходів з метою виявлення та припинення незаконної вирубки, яка відбувається в районі», – запевнив Олег Цуріков.

Учасники наради обговорили інші проблемні питання та шляхи запобігання незаконній вирубці лісових насаджень на території Снігурівського району.

«Нарада пройшла в досить конструктивному руслі. Була необхідність вирішити, що саме потрібно робити, як вирішити проблему взаємодії органів місцевого самоврядування з правоохоронними органами та іншими зацікавленими службами. Окрім питання попередження незаконного порубу, необхідно також докладати зусилля щоб відновити полезахисні лісосмуги. Ще одним важливим моментом має стати належне виховання молодого покоління, щоб ще змалечку прививати дітям розуміння, що необхідно берегти природу і довкілля», – зазначив очільник району Іван Зубрицький, підбиваючи підсумки наради.

По закінченню наради представникам лісництва було поставлено завдання вирішити питання підвозу дров з інших районів для реалізації населенню та забезпечити приведення до відповідності правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розташовані полезахисні лісосмуги для подальшої передачі в комунальну власність органів місцевого самоврядування.

Також, користуючись нагодою, присутні порушили питання ремонту автомобільної дороги Р-81 сполученням Казанка – Снігурівка – Антонівка та понтонних мостів. Голова райради Тетяна Мезіна запевнила, що дане питання вже було підняте на зустрічі з помічниками народного депутата України Ігоря Негулевського, на що було отримано позитивну відповідь.

Шановні мешканці Снігурівщини! Якщо ви стали свідком незаконної вирубки дерев у лісосмугах – негайно звертайтесь на «гарячу лінію» за телефонним номером «102»!

Поділитися:

Дата: 01.02.2020 | 12:56


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

238

Всього хворіє

199

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога