Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Електронне
звернення

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Питання недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на територію району на особливому контролі

У середу, 29 січня 2020 року, відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. В ході засідання начальник Снігурівського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби Дмитро Куліуш повідомив, що відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у  Вінницькій області 19 січня поточного року в ПП «Хутір», що знаходиться в селі Бугаків Немирівського району, виявлено грип птиці типу А субтипу Н5.

До епізоотичного осередку, крім ПП «Хутір», віднесено господарства ТОВ «Немирів-Поділля» та СТОВ «Колосок», які розташовані в тому ж населеному пункті. В даних господарствах утримується 116 тис. голів птиці. Вся птиця підлягає знищенню.

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом  інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних  ознак  захворювання. Дикі  качки, крячки,  лебеді,  чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції. При виникнення захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.

З метою профілактики захворювання птиці на грип керівники та спеціалісти птахогосподарств зобов’язані виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств і вимогами до їх проектування, затвердженими наказом Головного  державного інспектора ветеринарної медицини України від 03.07.2001 N53, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 05.07.2001 за N 565/5756, та іншими нормативно-правовими актами.

Власники особистих селянських господарств, діяльність яких пов’язана з утриманням птиці, зобов’язані виконувати положення Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах,   затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 19.12.2006 N100, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.01.2007 за N42/13309, та з метою профілактики захворювання птиці на грип.

Станом на 1 січня поточного року на території Миколаївської області утриманням та розведенням птиці займаються 10 підприємств, у тому числі в Снігурівському районі – філія «Снігурівська птахофабрика» ПНВК «ІНТЕРБІЗНЕС».

Директор філії «Снігурівська птахофабрика» ПНВК «ІНТЕРБІЗНЕС» Ігор Любарцев під час засідання комісії доповів про стан дотримання вимог біобезпеки та вжиті заходи щодо недопущення виникнення та поширення збудника грипу птиці на територію птахофабрики.

Відповідно до протоколу засідання комісії ДНПК, керівництво Снігурівської птахофабрики має негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку, організовувати постійні заходи, направлені на знищення гризунів, ектопаразитів і недопущення залітання диких, синантропних птахів у пташники, кормоцехи та забезпечити дотримання усіх зоогігієнічних та ветеринарно-санітарних  вимог  при транспортуванні,  утриманні та годівлі птиці.

Крім того, працівниками Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини буде посилено контроль за клінічним станом птиці в приватному секторі.

Поділитися:

Дата: 31.01.2020 | 10:12


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

6

Всього одужало

2

Всього хворіє

4

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога