Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Крути – бій за майбутнє

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться.

Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність  України.

На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, працівники  Снігурівської ЦБС провели  для користувачів цикл заходів: медіо – годину спомин  «Їх слава вічно буде пломеніти …» – Снігурівська ЦРБ, патріотичну годину  «Їм у віках судилося безсмертя»- Снігурівська ДРБ, годину історичної пам’яті «Крути – бій за майбутнє» -Галаганівська бібліотека, урок-реквієм «Крути – наша слава,наша історія» – Промінська бібліотека, «Герої Крут – для нащадків взірець» – Суворська бібліотека, бесіди-роздум «Крути вчать дивитись у майбутнє» -_Любомирівська бібліотека,  година пам’яті « Під Крутами  жертовний хрест стоїть» – Юр’ївська бібліотека.

Довідково. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під однойменним селищем, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами і гімназистами, що захищали підступи до Києва, тривав протягом 5 годин. У перебігу військових дій вирішального значення цей бій не мав, та у свідомості багатьох набув особливого значення завдяки героїзму української молоді. Найбільше вразили сучасників поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були ними страчені.

Поділитися:

Дата: 29.01.2020 | 13:43


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

414

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога