Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Спростування недостовірної інформації щодо можливого закриття Снігурівської ЦРЛ

Уважно ознайомившись з інформацією, викладеною Тетяною Головко і коментарями до неї,  вважаю за  необхідне  пояснити наступне:

Пологове відділення центральної районної лікарні  дійсно закрито ще 26 грудня 2018 року. Основною причиною  такого вимушеного і  зрозуміло непопулярного заходу є  неможливість  надання в повному обсязі кваліфікованої  акушерської допомоги вагітним. Що в свою чергу пов’язано з кадровою ситуацією, а вірніше з відсутністю лікарів акушер-гінекологів. На превеликий жаль, з грудня 2018 року і по теперішній час ця ситуація не покращилась.  В лікарні працює один лікар акушер-гінеколог, що унеможливлює надання акушерської допомоги  в цілодобовому режимі, продовжувати прийом пологів в такій ситуації означає наражати на небезпеку вагітну і ще ненароджену дитину. Зрозуміло, що їздити  народжувати в Миколаїв не найкращий вихід, але  зрозумійте і лікарів – свідомо наражати на небезпеку  вагітну є професійно безграмотно, безвідповідально і навіть злочинно.  Для повноцінного цілодобового функціонування пологового відділення в лікарні повинно бути 4 лікаря акушер-гінеколога,  4 анестезіолога, 4 лікаря-неонатолога ( лікар, який надає допомогу новонародженим ). І ще одна важлива інформація: –  відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я України пологове відділення має право на існування, якщо в ньому приймається щонайменше 400 пологів на рік, при такій кількості пологів лікарі не втрачають своєї кваліфікації, набувають  необхідного  досвіду, тобто якщо будь-хто займається своєю  справою щоденно він досягає в ній  високого професіоналізму.

За 2019 рік в пологовому відділенні  було прийнято 29 пологів, а в цілому по району зареєстровано 179  новонароджених, тобто менше ніж половина від необхідної мінімальної кількості пологів.

Щодо закриття  хірургічного відділення, інформація  не відповідає дійсності, хірургічне відділення працює і закривати його ніхто не збирається.

 

Тепер про реформу. Вона дійсно триває і основна її мета – підвищення якості медичної допомоги. Багато кому вона не подобається і це цілком зрозуміло. Але реформа передбачає докорінну зміну  порядку фінансування: від  бюджетного утримання закладів охорони здоров’я до оплати за конкретно надану медичну послугу, яку до речі  буде проводити Національна служба здоров’я.

Безумовно, це  приведе до максимального  раціонального використання  коштів кількість яких буде  залежати  не від кількості ліжок, а  від  кількості наданих  лікарнею  послуг.

Враховуючи, що справи  в районній лікарні  викликали такий широкий  резонанс  планую  в найближчий  час  інформувати  населення про суть  реформи, систему фінансування охорони здоров’я, про заходи, які вживаються  з метою покращення стану справ.

Прошу вибачення  у користувачів соціальних мереж, що не зробив цього раніше.

 

Головний лікар (директор)                           М.КОВРИГА

Поділитися:

Дата: 15.01.2020 | 9:12


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

5

Всього одужало

2

Всього хворіє

3

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога