Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Оплата праці та забезпечення її мінімального розміру

Відповідно до статті 3  Закону України «Про оплату праці», мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному  розмірах.

Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року № 294-IX, мінімальна заробітна плата у 2020 році становить з 01.01.2020  року у місячному розмірі – 4723 грн  та  у погодинному розмірі – 28,31 грн.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Якщо працівник виконав місячну норму праці, роботодавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату не менше 4723 грн. Якщо ж заробітну плату нараховано в меншому розмірі, потрібно здійснити доплату до 4723 грн.

Якщо працівник працює на умовах неповного робочого часу чи не виконав місячну (годинну) норму праці, то мінімальну заробітну плату визначають пропорційно.

Мінімальні гарантії в оплаті праці внутрішніх сумісників забезпечуються окремо за основним місцем роботи і за сумісництвом, оскільки це різні трудові договори, юридично між собою не пов’язані.

Не враховують до заробітної плати для забезпечення її мінімального розміру:

– доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

– доплати за роботу в нічний та надурочний час;

– виплати за роз’їзний характер робіт;

– премії до святкових і ювілейних дат.

Відпускні, лікарняні, декретні, як і оплата за середнім заробітком в інших випадках, не враховується при забезпеченні гарантованого мінімального розміру заробітної плати, оскільки це виплати за невідпрацьований час.

Згідно статті 96 КЗпП України, мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102 грн. на місяць.

Новий розмір прожиткового мінімуму слід враховувати при проведенні індексації грошових доходів населення в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб на величину приросту індексу споживчих цін.

Тобто з 1 січня 2020 року індексація заробітної плати проводиться в межах доходу 2102 грн.

 

 

Лариса Кузьмич   –    головний

спеціаліст  відділу з питань

праці та зайнятості населення

управління соціального захисту

населення  райдержадміністрації

Поділитися:

Дата: 11.01.2020 | 10:07


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

8

Всього одужало

4

Всього хворіє

4

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога