Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Снігурівчани вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Щорічно 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.

У п’ятницю, 13 грудня 2019 року, снігурівчани зібралися біля пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи щоб вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У заходах взяли участь виконувач функцій і повноважень голови РДА Сергій Верловицький, голова райради Тетяна Мезіна, ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники ветеранської організації та мешканці міста.

Чорнобильська аварія – страшна катастрофа, яка зруйнувала мільйони життів, трагедія для України і всього світу. Для 77-ми снігурівчан палаючий Чорнобиль став частиною їхнього життя, їхньої долі.

Снігурівчани в скорботній хвилині мовчання вшанували пам’ять померлих земляків, які брали участь у ліквідації наслідків тієї страшної катастрофи та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Окрім того, заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися й в головному управлінні ДСНС України у Миколаївській області, в яких також взяли участь ліквідатори Снігурівського району разом з представниками РДА.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла в число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані керівництвом на усунення наслідків аварії.

Основне завдання – загасити реактор і зібрати розкидані навколо шматки ядерного палива. Уламки збирали практично голіруч. Не допустити повторного вибуху вдалося, відкачавши так звану важку воду, яка накопичилася під реактором. Для цього добровольці за шаленої радіації вручну пробивали стіни реактора та прокладали туди шланги. До кінця травня таки реактор вдалося загасити.

Таким чином вдалося врятувати світ від ще серйознішої катастрофи – сильного водневого вибуху на місці зруйнованого реактора.

Цим людям довелося виконувати роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції та забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об’єкт “Укриття”.

Завдяки їм до листопада 1986 вдалося залити бетоном так званий саркофаг. Паралельно в радіусі 30 кілометрів навколо ЧАЕС у так званій зоні відчуження відселили майже 2,5 мільйони людей.

Майже 8 місяців йшла масштабна будівельна операція, яка завершилася першою серйозною та важливою перемогою над зловісним атомом, що вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Подвиг людей, що закрили світ від атомного лиха, неможливо переоцінити, як неможливо переоцінити і значення того, що вони зробили, аби врятувати людство від смертельної загрози. Герої-ліквідатори, які добровільно пішли на смерть у мирний час, стали символом мужності та жертовності в ім’я збереження нинішнього та прийдешніх поколінь. Не зважаючи на відсутність обладнання, інструкцій та досвіду під великими дозами опромінення вони робили все, що від них залежало і віддали своє здоров’я та життя заради життів мільйонів інших громадян.

Їхній подвиг закарбовано у пам’ятному знаку, до якого приходять вдячні снігурівчани, аби віддати шану тим, хто поклав своє життя задля збереження світу, заради майбутнього землі, захистивши нас від радіаційної загрози.

Чорнобиль. Чорний біль нашої землі. Гірке сьогодення. І скільки б не минуло років, все одно це слово горітиме чорним вогнищем скорботи.

Ми пильно оберігаємо згадки про події минулого та робимо все можливе, аби більше ніколи не повторилися сумні сторінки української історії.

Поділитися:

Дата: 13.12.2019 | 12:00


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

5

Всього одужало

2

Всього хворіє

3

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога