Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

 Не дай СНІДу шанс!

1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом та толерантного відношення до хворих та ВІЛ  інфікованих.

Вже ввійшло в  традицію щорічно проводити сумісний захід до Дня боротьби зі СНІДом та ВІЛ-інфекцією у  Снігурівській районній бібліотеці ім. В. Бойченка, який організовує голова Снігурівської районної організації Товариства  Червоного  Хреста України  з учнями ЗОШ №1.Цього року презентація проведена 29листопада.

Сумісний захід розпочала  бібліотекар Кореновська О., яка провела презентацію «Не дай СНІДу шанс».

Запрошений на захід завідуючий відділенням лікар-інфекціоніст  Снігурівської ЦРЛ Вітенко Я. В. розпочав свою доповідь так:  ВІЛ-інфекція – це захворювання викликане вірусом імунодефіциту людини. Кінцева стадія хвороби називається СНІД. Імунна система організму захищає нас від інфекцій і запобігає розвиткові деяких хвороб. ВІЛ повільно й не зворотно знищує імунну систему організму.

Ознаки, які повинні насторожити кожну людину – це раптова втрата ваги тіла, збільшення лімфатичних  вузлів, не встановлена причина гарячки, частого проносу.  Можна якнайшвидше звернутися в кабінет довіри поліклініки та анонімно пройти обстеження.Розповів про деякі факти з історії СНІДу, коли з’явилося перше повідомлення про СНІД та як себе захистити від  чуми ХХ століття. Застеріг про відповідальність за власну поведінку та веденню здорового способу життя, а також толерантному  ставленню до ВІЛ-інфікованих людей.

Голова районного Товариства ЧХ ознайомила присутніх про те, чим займається ТЧХУ наглядний матеріал, про те   як передається ВІЛ  та  як від нього захиститися. На передодні Міжнародного Дня волонтера (5 грудня) запросила учнів стани волонтерами ЧХ ознайомила з журналом «Вісник ЧХ», де розповідається про роботу волонтерів в Товаристві.

1.ВІЛ може  передатися при незахищеному статевому контакті – у 50% випадків, якщо один із партнерів є носієм, тому необхідно захищатись і правильно користуватись чоловічими та жіночими  презервативами.

2. може  передаватися через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженого кров’ю леза, манікюрних наборів.

Тому вкрай важливо використовувати одноразові голки та леза в різних закладах. Вимагати в манікюрних кабінетах, перукарнях використання простерилізованих інструментів, застосування дезінфекційних засобів, дотримання особистої гігієни.

3.вертикальний шлях зараження, від ВІЛ-інфікованої матері. Необхідно всім бажаючим жінкам обов’язково перебувати на обліку в жіночій консультації, бути під наглядом у лікаря – гінеколога,отримувати профілактичне найефективніше лікування., передається  від ВІЛ – позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годуванні груддю.

За допомогою графічного зображення слухачі ознайомились з   розповсюдженням ВІЛ-інфекції в Миколаївській області та інших регіонах України

Як наслідок, школярі отримали елементарні знання про СНІД, про основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики.

Для ефективного засвоєння почутого матеріалу  було представлено  ще й тематичні повчальні відео  про  толерантне відношення до ВІЛ – інфікованих»,.

Тематична книжкова виставка  «Про СНІД. Ще раз і відверто» дала можливість присутнім ширше познайомитися з рекомендаціями про те, як вести здоровий спосіб життя.

По закінченню години  застереження  учні зрозуміли, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик  інфікування  ВІЛ стає мінімальним.Наприкінці зробили фото на згадку.

Пам’ятайте, що Ви можете запобігти зараженню ВІЛ – інфекції!

  

Голова Снігурівської районної організації
Товариства Червоного Хреста України Баніт Т.А.
Поділитися:

Дата: 02.12.2019 | 9:17


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

1

Всього одужало

1

Всього хворіє

0

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога