Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

«Легальна зайнятість – це впевненність в майбутньому»

Відповідно до статті 43 конституції України кожен має право на працю, тобто – можливість заробляти собі на життя роботою, яку людина вільно обирає або на яку вільно погоджується. Саме з такого вислову розпочинається семінар з Легальної зайнятості в Снігурівській районній філії Миколаївського ОЦЗ,

Присутнім на семінарі, фахівець відділу активної підтримки, нагадала про те, що відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників захисту від незаконного звільнення, можливості отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця, гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць, права на щорічну основну відпустку, соціальну відпустку з вагітності та пологів, додаткових відпусток, передбачених законом України «Про відпустки». Нелегальні працівники не мають права на оплату листка непрацездатності, втрачають трудовий стаж. Недостатність кількості років страхового стажу для розрахунку пенсії призводить до відмови в її призначені.

Для поглибленого розуміння необхідності легальної зайнятості, Снігурівська районна філія Миколаївського ОЦЗ, організувала зустріч для осіб, які перебувають на обліку з представником Снігурівського обʼєднаного Управління Пенсійного фонду — заступником начальника управління Наталією Шевченко.

Вона проінформувала, що в законі України №2148-VIII від 03.10.2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» передбачено поступова зміна пенсійної системи протягом наступних 10 років. У зв’язку з цим, через збільшення вимог до страхового стажу, громадяни нашої країни будуть виходити на пенсію відповідно до нових правил.

З кожним наступним роком вимоги до кількості необхідного страхового стажу для пенсії будуть рости (а саме буде додаватися 12 місяців). Так, до 2028-го для виходу на пенсію потрібно буде 35 років стажу. Ті, хто не зможе набрати потрібну кількість років, зможуть вийти на пенсію тільки в 63. Якщо до 65 років у людини буде менше 15 років стажу, на пенсію можна не розраховувати. Замість пенсії в такому випадку буде виплачуватися соціальна допомога.

Також Наталія Шевченко зазаначила, що страховий стаж — це той період, за який Ви, або хтось замість Вас, наприклад ваш роботодавець, сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України.  Тому в майбутньому Ваша задача своєчасно відслідковувати це, та вимагати у роботодавця офіційного оформлення трудових відносин.

Під час проведення семінару у безробітних осіб виникало безліч  питань з данної тематики, на які вони отримали кваліфікаційні та компетентні відповіді в повному обсязі з детальним розʼясненням, роздані буклети та брошури з корисною інформацією. Та кожен зробив висновок, що легальна зайнятість –  це захист соціальних і трудових прав та гарантій громадян.

Поділитися:

Дата: 19.11.2019 | 17:06


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

238

Всього хворіє

199

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога