Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Повідомлення про встановлення карантинних обмежень

 

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про виявлення ДНК вірусу африканської чуми свиней з патологічного матеріалу відібраного від загиблої свині п’ятимісячного віку, належної мешканцю села Троїцьке Новоодеського району Миколаївської області.

Діагноз встановлено на підставі звіту Одеської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини м. Одеса про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 14.11.2019р. №№003853м.п.м/19.

За період з 2012 року в України зареєстровано 506 випадків даного захворювання, в тому числі з 2019 рік 50 випадків: 32 – у домашніх свиней, 11- у диких, 7 – інфіковані об’єкти (місце виявлення інфікованих вірусом АЧС продуктів свинарства, трупів або решток свиней та інше).

Станом на 06.11.2019р. карантин продовжує діяти у 7 неблагополучних пунктах по АЧС – в 5 областях України – Запорізькій (2), Полтавській (2), Львівській (1), Житомирській (1), Миколаївській (1). Попередній випадок в Миколаївській області був зареєстрований у домашніх свиней у м. Нова Одеса.

Хвороба Монтгомері (АЧС) – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, що набула поширення в європейських країнах, є обов’язковою для реєстрації у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин. Характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби, та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Ліквідація даного захворювання причиняє чималі збитки в економіці як конкретного господарства або подвір’я, так й регіона вцілому. Так, у ході оздоровлення ТОВ «Лідер» (с. Веселий Гай, Новомиколаївський район, Запорізької області) у вересні цього року, окрім інших заходів, було знищено близько 8 тис. голів свиней (дані взяті з Всеукраїнського інформаційно-практичного видання «Здоров’я тварин і ліки» №11(2015) за листопад 2019 року).

Єдиним шляхом унеможливлення занесення збудника з зерном є термічна обробка кормів та кормосумішів для свиней. До того ж, рішенням ДНПК при Кабінеті міністрів України від 30 липня 2015 р., а саме п. 17 встановлено: «Заборонити використання кормів для годівлі свиней без обробки, що гарантує знищення збудника АЧС». Дана вимога актуальна й на сьогодні.

Застерігаємо щодо заборони закупівлі, вивезення живих тварин, продукції харчування та фуражу з територій, де введено карантинні обмеження, адже  дешевизна зваблює підприємливих осіб до наживи. Окрім того, в разі перебування у Вас гостів із регіонів, де встановлено діагноз на африканську чуму свиней, в тому числі з Російської Федерації та Республіки Білорусь, не використовувати для годівлі тварин відходи харчування, привезенні звідти. Благополуччя наших тварин залежить лише від нас.

В разі падежу або захворювання свиней, необхідно звертатися за телефоном «гарячої лінії» Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини 2-15-87 цілодобово.

Поділитися:

Дата: 15.11.2019 | 15:51


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

246

Всього хворіє

207

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога