Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

З Днем працівника сільського господарства!

Шановні аграрії!

Прийміть найщиріші вітання з професійним святом та з нагоди завершення сільськогосподарського року, який приніс для багатьох із Вас вагомі здобутки.

Ваш трудовий подвиг, служіння землі та найблагороднішій професії – хлібороба й годувальника залишаються взірцем для багатьох. Відзначення Дня працівників сільського господарства – це визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хлібу!  Аграрний сектор економіки тому й іменується базовим, що разом з іншими складає основу життя держави та добробуту її громадян. Нинішнього року трудівники села, керівники та фахівці господарств,  переробних комплексів, фермери доклали немало зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва району.

2018 – 2019 сільськогосподарський рік був не легким, напружений та  сповнений клопотами. Саме він переконливо доводить спроможність і вміння трудівників села гідно виходити зі складних, почасти непередбачуваних ситуацій. Снігурівський район  вже не один рік є взірцем для  інших районів області по вирощуванню ранніх зернових культур. Понад п’ять років валове виробництво зерна вирощеного нашими підприємствами є найбільшим в області.

За оперативними даними сільгоспвиробниками району всіх форм власності в 2019 році намолочено 230,1 тис. тонн зерна ранніх зернових колосових та зернобобових культур врожаю 2019 року, зібрана площа становить 64,6 тис. га, середня врожайність ранніх зернових культур 35,6 центнера з гектару. Зібрано озимої пшениці на площі 39,2  тис. га, намолочено 145,6 тис. тонн зерна, урожайність складає 37,1 ц/га; озимого ячменю скошено 15,6 тис. га, намолочено 58,1 тис. тонн, урожайність 37,1 ц/га, ярого ячменю зібрано на площі 8,5 тис. га , намолочено 23,4 тис. тонн, урожайність становить 27,5 ц/га; гороху намолочено 2,6 тис. тонн з площі 2,6 тис. га, урожайність – 25,0 ц/га. Крім того, ріпаку озимого обмолочено з площі 5,05 тис. га, намолочено 11,3 тис. тонн, урожайність становить 22,3 ц/га.  Кукурудзи на зерно скошено на площі 2,3 тис.га, валове виробництво зерна складає 20,7 тис.тонн, при середній урожайності 89,0 цн/га. Овочів зібрано на площі  3,1 тис.га  га, середня урожайність становить  493,3 цн/га,  томатів – на площі 2,1 тис. га, середня урожайність  – 557 цн/га.  Соняшнику скошено на площі 22,7 тис. га, при середній урожайності – 19,0 цн/га.

Виробництво зерна в 2019 році на 1 гектар ріллі склало 21,6 центнерів проти 17,1 центнерів в 2018 році.

Сільгосптоваровиробниками району всіх форм власності під врожай 2020 року посіяно озимого ріпаку на площі 2,3 тис. га.;  озимої пшениці 34,1 тис. га, озимого ячменю   14,8 тис.га.

Стабільний розвиток галузі – результат кропіткої, щоденної роботи аграріїв. Це застосовування інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, розвиток зрошувального землеробства, використання якісного насіння високих репродукцій з дотриманням технології вирощування. Для зменшення негативних проявів погоди в посушливих умовах півдня України, недопущення зниження валових об’ємів виробництва, сільгосптоваровиробниками вживаються заходи по забезпеченню раціонального рівня дотримання агротехнологічних вимог по догляду за посівами сільськогосподарських культур, зокрема використання мінеральних добрив.

Снігурівський район розташований в зоні ризикованого землеробства, тому одним із пріоритетних напрямків розвитку агропромислового комплексу є розширення площ зрошуваних земель та забезпечення їх ефективного використання, виробництва овочів та високорентабельних сільськогосподарських культур за прогресивними технологіями з використанням енергозберігаючих систем зрошення.

На даний час зрошувальна площа під сільськогосподарськими культурами становить 9953 га.  В 2017-2019 роках сільгосптоваровиробниками району розширено зрошувальні площі на 2.3 тис.га. З початку поточного року  господарствами району  змонтовано 9 дощувальних машин на поливну площу 680 га, а всього по району нараховується 89 дощувальних машин вітчизняного та зарубіжного виробництва. Площі краплинного зрошення в 2019 році збільшено на 420га. В 2020 році планується збільшення зрошувальних площ на 400 га.

Нині машино-технічний парк сільгосппідприємств району представлений комплексом сучасної високотехнологічної сільськогосподарської техніки, який постійно оновлюється. В 2017-2019 роках сільгоппідприємства придбали 12 високопродуктивних комбайнів, 24 енергонасичених тракторів, 14 сучасних посівних комплексів, комплекти високопродуктивного інвентарю.

Завдяки реконструкції та відновленню системи зрошення земель, з кожним роком в районі зростає виробництво плодоовочевих культур, високорентабельних видів продукції – кукурудзи, ріпаку, сої, що в подальшому сприятиме розвитку кооперації на селі, організації ринку плодоовочевої продукції.

Нам відомо, як нелегко сьогодні працювати на землі. Але лише завдяки Вашій наполегливій праці та умілому господарюванню досягнення в сільському господарстві останніх років стають загальновизнаними. Нарощування обсягів виробництва зерна, іншої продукції поєднуються з поступовим підвищенням їх конкурентоспроможності, безперебійним задоволенням потреб харчової і переробної промисловості у сировині, утворенням сталого експортного потенціалу держави. Завдяки Вашим зусиллям полиці наших магазинів все більше і більше наповнюються високоякісними українськими продуктами, а в кожній українській оселі є і хліб, і до хліба.

Тож шановні працівники сільського господарства  бажаємо вам подальшого розвитку та процвітання! Низько вклоняємось Вам за вашу працю, та бажаємо щоб і надалі рясно колосились щедрими врожаями Ваші ниви, хай втілюються в життя Ваші плани, задуми та сподівання на радість вашим рідним, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу.

 

З повагою

Райдержадміністрація, районна рада,
відділ агропромислового розвитку
райдержадміністрації
Поділитися:

Дата: 15.11.2019 | 13:52


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

246

Всього хворіє

207

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога