Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Грошова компенсація відпусток при звільненні

Трудове законодавство зобов’язує роботодавця повністю розрахуватися із працівником, якщо той звільняється. Нарахування компенсації за невикористану відпустку є одним із обов’язків роботодавця

Грошова компенсація виплачується у разі звільнення працівника за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також за додаткові відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 24 Закону України «Про відпустки»,  ст. 83 Кодексу законів про працю України).

До щорічних відпусток належать (ст. 4 Закону про відпустки): основна; додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці; додаткова відпустка за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Під іншими додатковими відпустками мається на увазі, наприклад, додаткова оплачувана відпустка, що надається державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування та інші.

Компенсації не підлягають:

  • відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років;
  • додаткові відпустки у зв’язку із навчанням;
  • творчі відпустки.

При проведенні остаточного розрахунку працівнику мають виплатити компенсацію за невикористану відпустку, навіть якщо вона не надавалася працівнику, наприклад, протягом п’яти—шести років. При цьому розрахунковим періодом є останні 12 місяців, що передують виплаті грошової компенсації.

Розрахунок суми компенсації за невикористану відпустку здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №100 від 8 лютого 1995 року „Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати”.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення (ч.1 ст.116 КЗпП України).

Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

 

Лариса Кузьмич   –    головний
спеціаліст  відділу з питань
праці та зайнятості населення
управління соціального захисту
населення  райдержадміністрації
Поділитися:

Дата: 13.11.2019 | 16:49


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:



Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

8

Всього одужало

4

Всього хворіє

3

Летальних випадків

1



Безоплатна правова допомога