Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Снігурівчани вшанували пам’ять героїв Другої Світової війни у 75-у річницю вигнання нацистів з України

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. Саме на території України точилися ключові битви за звільнення Європи від нацизму.

Сьогодні, 28 жовтня 2019 року, з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України, снігурівчани вшанували пам’ять воїнів-визволителів, усіх невинних жертв, чиє життя обірвала війна, хвилиною мовчання та покладанням квітів до стели загиблим воїнам-снігурівчанам у Другій Світовій війні. У церемонії взяли участь виконувач функцій і повноважень голови РДА Сергій Верловицький, голова районної ради Тетяна Мезіна, представники міської ради, представники районної та міської ветеранських організацій та мешканці міста Снігурівка.

Завершилося визволення України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення  з’єднаннями  Четвертого  та  Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня війська вийшли на сучасний кордон України.

Долаючи жорстокий опір противника, воїни-визволителі у тяжких боях йшли зруйнованими містами і селами, аж поки на українській землі не залишилося жодного ворожого солдата.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні”, — відзначив Сергій Верловицький за підсумками проведеного заходу.

Поділитися:

Дата: 28.10.2019 | 14:51


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

248

Всього хворіє

209

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога