Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

На Снігурівщині відбулося обласне засідання круглого столу для директорів ІРЦ Миколаївщини

У четвер, 17 жовтня 2019 року, на базі Інклюзивно-ресурсного центру Снігурівської районної ради відбулося засідання круглого столу для директорів ІРЦ Миколаївщини, в якому також брали участь  виконувач функцій і повноважень голови РДА Сергій Верловицький, голова районної ради Тетяна Мезіна, директор департаменту освіти ОДА Олена Удовиченко разом з заступником Наталією Сокульською, екс-голова Снігурівської РДА Інна Бойко, методист Обласного ресурсного центру з підримки інклюзивної освіти Анастасия Шашлова та освітяни.

В ході засідання обговорено низку питань. Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації  Олена Удовиченко  акцентувала увагу присутніх на тому, що інклюзивне навчання є одним із основних напрямів реформування системи освіти в багатьох країнах світу, мета якого – реалізація права на якісну освіту для всіх дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами. Соціалізація дітей з ООП – надважливе завдання, яке потребує вирішення вже в дуже малому віці. Олена Удовиченко також висловила слова подяки керівництву району, Інні Бойко та усім, хто безпосередньо брав участь у створенні ІРЦ. І дійсно, Снігурівський ІРЦ є гарним прикладом для інших, що і стало однією з причин проведення засідання круглого столу саме в Снігурівці.

“Можна без перебільшення сказати, що Снігурівщина має один із найкращих Інклюзивно-ресурсних центрів в області. Формула успіху дуже проста – ретельно підібрані кадри та достатнє фінансування і є тим результатом, який ви зараз бачите. Завдячуючи Інні Бойко, яка свого часу відібрала на посаду директора ІРЦ Юлію Клапчук, завдячуючи тісній співпраці з депутатським корпусом районної ради, департаментом освіти ОДА, депутатами обласної ради Юрієм Кормишкіним, Андрієм Закусіловим, Оленою Донченко, народними депутатами України VIII скликання Ігорем Бриченко та Тарасом Кремінем  докладено максимум зусиль для створення та успішного функціонування ІРЦ, який зараз відвідує 122 дитини, 68 з яких з сільської місцевості. І цим дійсно можна пишатися” — відмітив Сергій Верловицький.

Інклюзивне навчання забезпечує рівний доступ дітей з особливими освітніми потребами до здобуття освіти. Державою визначено чіткі завдання щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, адже вони мають такі ж потреби, як і всі члени суспільства, і повинні вести життя, максимально наближене до нормального. Для таких дітей мають бути створені необхідні умови для отримання якісної освіти у класах загальноосвітнього навчального закладу.

Для гостей було проведено ознайомчу екскурсію кабінетами центру, де усі охочі оглянули наявне обладнання та ознайомилися з організацією виховної роботи в ІРЦ.

Директор ІРЦ Юлія Клапчук детально розповіла про управлінський аспект  та командний підхід  у створенні успішного інклюзивного середовища в закладах освіти Снігурівського району. У свою чергу, фахівці центру презентували присутнім майстер-класи та презентації щодо стратегічного підходу діяльності Центру: план,  графіки та аналітична складова, основні аспекти та особливості логопедичного обстеження в системі комплексного вивчення дитини з особливими освітніми потребами, а також пріоритетні напрямки та алгоритм дій в системі надання корекційно-розвиткових послуг.

 

Поділитися:

Дата: 18.10.2019 | 15:51


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

245

Всього хворіє

206

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога