Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Медицина в громадах: що є, чого не вистачає і до чого не готові ОТГ (опитування)

Аналітичний центр Асоціації об’єднаних територіальних громад провів опитування, у якому взяло участь 169  громад, щодо організації надання медичних послуг в ОТГ  (ЗАВАНТАЖИТИ).

Його результати свідчать, що ОТГ відповідально поставились до виконання делегованих повноважень у сфері охорони здоров’я. Дві третини опитаних громад взяли та більше половини планують взяти у комунальну  власність заклади превинного рівня медицини. Більшість громад виділяють кошти з міцевого бюджету на їх ремонт та утримання.

Натомість, лише 8% опитаних ОТГ мають на своїй території  заклади охорони здоров’я вторинного рівня. З 14 громад це – дві міські, три сільські та дев’ять селищних.

Міжмуніципальне співробітництво наразі не стало дієвим механізмом підтримки мережі охорони здоров’я ОТГ. З-поміж опитаних громад близько 20% стали учасниками договору про міжмуніципальне співробітництво зі створення та/або спільного фінансування (утримання) закладу охорони здоров’я.

42%  ОТГ мають та ще 18% планують запровадити підрозділи або посадових осіб, відповідальних за напрям охорони здоров’я у громаді.

Переважна більшість опитаних ОТГ не готові утримувати заклади охорони здоров’я вторинного рівня.

Причинами відмови називають відсутність відповідного зобов’язання, незавершеність процесу децентралізації, відсутність важелів впливу на якість надання медичних послуг ЦРЛ. Більшість ОТГ мають фінансові труднощі з утриманням закладів охорони здоров’я вторинного рівня, оскільки це не належить до власних повноважень ОТГ. При передачі їх на фінансування в ОТГ не передбачаються ресурси на їх утримання в повному обсязі, часто вони територіально віддалені від новоутворених громад.

Поділитися:

Дата: 17.10.2019 | 15:01


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

238

Всього хворіє

199

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога