Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Управління соціального захисту населення роз’яснює: Страховий стаж до 1 січня 2004 року

Страховий стаж – один з визначальних чинників, необхідних для призначення пенсії разом з заробітною платою, з якої було сплачено страхові внески, був введений в дію з 01.01.2004 року.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування», страховий стаж – період (строк),  протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому  державному пенсійному  страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові  внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З веденням страхового стажу не важливо скільки людина фактично працювала – значення  має  протягом якого періоду і скільки сплачував  роботодавець  за  неї до Пенсійного фонду. Періоди трудової та іншої діяльності до 01.01.2004 зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

У період до 1 січня 2004 року стаж обчислювався відповідно до статтей 56-62 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Статтею 62 цього Закону визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. У разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж підтверджується згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993  №637.

Зазначеним порядком визначено, які документи можуть надаватися для підтвердження роботи на підприємствах і в організаціях, служби в армії, навчання в навчальних закладах, періоду догляду за  дитиною та особою з інвалідністю I групи,  за показаннями свідків та в інших випадках.

      Періоди трудової та іншої діяльності за період до 1 січня 2004 року, що зараховуються до страхового стажу:

  1. Робота на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання.
  2. Період роботи на підставі  членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від  характеру й тривалості  роботи і тривалості перерв.

3.Період будь-якої іншої роботи, на якій працівник  підлягав  державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, у тому числі роботи  за договорами цивільно-правого характеру  і роботи  в’язнів.

4.Період одержання допомоги по безробіттю.

5.Творча діяльність членів творчих спілок, а також інших творчих працівників, які  не є членами таких спілок.

6.Період військової служби та перебування в партизанських  загонах і з’єднаннях, служби в органах  державної безпеки та органах внутрішніх справ, незалежно від місця проходження служби.

7.Служба у воєнізованій охороні, в органах спеціального зв’язку і гірничорятувальних  частинах, незалежно від відомчого підпорядкування та наявності  спеціального  або військового звання.

  1. Час навчання ( з денною  формою )  у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі  та клінічній ординатурі.
  2. Період, протягом якого працівник отримував допомогу по тимчасовій  непрацездатності.
  3. Час  відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
  4. Час догляду працюючими особами за дитиною до досягнення  нею трирічного віку.

12.Час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не  довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

13.Час відпустки без збереження заробітної плати для догляду за  дитиною 6-річного віку.

14.Час догляду за особами з інвалідністю I  групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

  1. Період проживання (але не менше 10 років) дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців  надстрокової  служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю.
  2. Час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним  випадком на виробництві або професійним захворюванням.

17.Час догляду  одного з батьків за дитиною, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, до досягнення нею 12 – річного  віку.

 

Головний спеціаліст
УСЗН  Снігурівської РДА
І.Корсакова
Поділитися:

Дата: 27.09.2019 | 17:13


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

COVID-19 на Снігурівщині

Підтверджено випадків

196

Всього хворіє

157

Всього одужало

38

Летальних випадків

1Безоплатна правова допомога