Головна Статті Оголошення Герої
не вмирають!
Освіта Культура Он-лайн трансляції
нарад
Учасникам АТО та членам їх сімей Що потрібно знати
про коронавірус?

Корисні сайти

Офіційний сайт Снігурівської районної ради Офіційний сайт Снігурівської міської ради Офіційний сайт Миколаївської облдержадміністрації Президент України Верховна рада україни Вісті Снігурівщини Вісті Снігурівщини ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ 
ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Снігурівська молодіжна колегія Снігурівська центральна районна бібліотека

Індексація заробітної плати – державна соціальна гарантія

 

Згідно із  Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 3 липня 1991 року № 1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до частини п’ятої ст. 95 КЗпП України, заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

На сьогоднішній день індексація заробітної плати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації, який встановлено в розмірі 103 відсотка.

Індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого щороку затверджується Верховною Радою України в Законі «Про Державний бюджет України». Частина заробітної плати, яка перевищує прожитковий мінімум, індексації не підлягає.

З  січня  2019 року прожитковий рівень дорівнює 1921 грн, з 1липня – 2007 грн., з 1 грудня – 2102 грн.

Тому якщо роботодавець востаннє підвищив оклади працівникам у січні поточного року, то вже з липня 2019 року потрібно нараховувати індексацію (величина індексу споживчих цін у липні-вересні 2019 року становила 3,1%, індексація – 62,22 грн. (2007х3,1%).

Частиною другою статті 31 Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в частині другій статті 31 Закону, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати.

З 1 січня 2019 року мінімальний розмір заробітної плати складає 4173 грн.

Тобто, сума індексації  включається до виплат, які мають враховуватись до заробітної плати при забезпечені її мінімального розміру.

При цьому слід пам’ятати, що:

– у разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації її заробітної плати визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу;

– якщо працівник відпрацював неповний робочий місяць, наприклад перебував у відпустці або на лікарняному, то сума індексації у такому випадку виплачується пропорційно відпрацьованим дням;

– у разі якщо працівник не відпрацював жодного дня у місяці, то індексація заробітної плати за цей місяць не провадиться.

 

Лариса Кузьмич   –    головний
cпеціаліст  відділу з питань
праці та зайнятості населення
управління соціального захисту
населення  райдержадміністрації
Поділитися:

Дата: 03.10.2019 | 15:00


Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook:

Анонси подій

Читайте також:Моніторинг захворювання COVID-19 в Україні

Підтверджено випадків

0

Всього одужало

0

Летальних випадків

0

Моніторинг захворювання COVID-19 на Снігурівщині

Виявлено випадків

1

Всього одужало

1

Всього хворіє

0

Летальних випадків

0Безоплатна правова допомога